Zapowiedzi wydawnicze na kwiecień 2017 - 24 premiery obiecujących książek

23 marca

Niestety kwiecień pod względem wydawniczym nie będzie tak bogaty jak upływający właśnie miesiąc, lecz mimo wszystko znalazłam kilka ciekawych premier.


Opisy pochodzą ze strony empik.com oraz ze stron wydawnictw.

"Szklana wyspa" Nora Roberts - 6 kwietnia 2017


Trzeci tom trylogii „Strażnicy” Nory Roberts.

Archeolog Riley Gwin nie pierwszy raz prowadzi poszukiwania w Irlandii, ale teraz jest to gra o najwyższą stawkę. Zła bogini Nerezza nie tylko zamierza zdobyć gwiazdy, lecz także spragniona jest krwi strażników. Szukając w źródłach historycznych wskazówek, które ich zaprowadzą do ostatniej gwiazdy i tajemniczej Szklanej Wyspy, Riley musi zrezygnować ze swojego zwykłego racjonalnego myślenia i przyznać, że jej nagłe zainteresowanie Doyle’em to coś więcej niż przejściowe zauroczenie. Z początku żadne z nich nie chce i nie potrzebuje tego związku…

"Dziewczyna na miesiąc" Audrey Carlan - 11 kwietnia 2017


Mia Saunders musi zdobyć milion dolarów. Taką sumę pożyczył jej ojciec, a teraz został pobity i zapadł w śpiączkę. Mia musi spłacić ten dług, żeby uratować swoją rodzinę przed wierzycielami. Aby mieć pieniądze na kolejne raty, zatrudnia się jako ekskluzywna dziewczyna do towarzystwa. Co oznacza, że dotrzymuje towarzystwa bogatym i wpływowym mężczyznom. Jest wynajmowana co miesiąc i na miesiąc. Była już w Malibu z przystojnym reżyserem, w Seattle została muzą znanego malarza, a w Chicago wcieliła się w rolę narzeczonej włoskiego restauratora.
Kolejne miesiące "Dziewczyny na miesiąc" zapowiadają się ekscytująco i zaskakująco.
Baseball, piwo i hot boy w kwietniu, a to za sprawą Masona Mace’a Murphy’ego najlepszego miotacza w drużynie Boston Red Sox. Niedojrzały, arogancki, zarozumiały, irytujący, ale też utalentowany sportowiec musi się ustatkować, żeby pozyskać nowych reklamodawców i fanów. Mia ma wpłynąć na zmianę jego wizerunku.
Stroje kąpielowe, słońce, surfing i seksowny Samoańczyk, a wszystko na wyspie Oahu, na Hawajach, gdzie wyrusza Mia w maju, aby być modelką w kampanii strojów kąpielowych znanego projektanta mody Angela D'Amico, który chce pokazać światu, że piękno nie zależy od rozmiaru.
Polityka, falliczne rzeźby i dość kobiet. Tak, to wszystko w czerwcu w Waszyngtonie, ramię w ramię z dużo starszym Warrenem Shipleyem, jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

"Co przyniesie wieczność" Jennifer L. Armentrout - 11 kwietnia 2017


Dla niektórych cisza jest bronią, ale Mallory „Myszce” Dodge służy ona jako pancerz ochronny. W dzieciństwie nauczyła się, że lepiej jest zachować milczenie. I choć minęły już cztery lata od kiedy jej koszmar się skończył, dziewczyna zaczyna się martwić, że strach będzie ją paraliżował do końca życia.
Teraz, po latach indywidualnego nauczania pod troskliwym okiem przybranych rodziców, Mallory musi się zmierzyć z nowym wyzwaniem – ostatnią klasą w publicznej szkole średniej. Żaden ze scenariuszy, które sobie stworzyła, nie zakładał, że pierwszego dnia nauki wpadnie na Ridera Starka, niewidzianego od lat przyjaciela i opiekuna.
Dziewczyna uświadamia sobie, że ich więź przetrwała. Okazuje się jednak, że nie tylko Mallory zmaga się z demonami przeszłości. Widząc, że życie wymyka się Riderowi spod kontroli, staje ona w obliczu wyboru pomiędzy dalszym milczeniem, a walką o kogoś, kogo kocha, o życie, jakiego pragnie, i prawdę, która musi zostać ujawniona.

"Chemik" Stephenie Meyer - 11 kwietnia 2017


Powiedzmy, że nazywa się Alex. Tożsamość i imiona zmienia jak rękawiczki – pracuje dla amerykańskiej agencji rządowej, która jest tak tajna, że nawet nie ma nazwy. Alex zajmowała się przygotowywaniem substancji pomagających śledczym wydobywać zeznania od podejrzanych. Określenie nowoczesne metody tortur byłoby tu na miejscu…
Po zamachu na życie Alex, w którym ginie jej przyjaciel i zarazem współpracownik, kobieta zaczyna się ukrywać. Po kilku latach zgłasza się do niej kolega z departamentu, powierzając jej kolejne zadanie. Ma wynaleźć broń przeciwko zabójczemu wirusowi, by ocalić miliony amerykańskich obywateli. Czy to zasadzka, czy też rzeczywiście od wyjątkowych umiejętności Alex zależy życie wielu ludzi? Postanawia zaryzykować i zgodnie z otrzymanymi wytycznymi porywa mężczyznę, który, działając na zlecenie mafii narkotykowej, zamierza wywołać epidemię. Najbardziej wymyślne tortury nie pomagają jednak zmusić rzekomego przestępcy do zeznań – zupełnie jakby był niewinny. Alex zaczyna dostrzegać kolejne nieścisłości w przedstawionej historii. Instynkt podpowiada jej, że prawda może być zupełnie inna. Czy przeczucie jej nie myli?

 "Łowca cienia" Donato Carrisi - 11 kwietnia 2017


Mroczne sekrety wiecznego miasta w nowej powieści najpopularniejszego włoskiego autora thrillerów.
Paenitentiaria Apostolica, zwana także Trybunałem Dusz.
Watykańska instytucja, której działalność – oficjalnie zakazana – jest tylko częściowo związana
z celem, do jakiego powołano ją w średniowieczu: odpuszczaniem „grzechów śmiertelnych”.
Jej archiwum, istniejące wbrew regule tajemnicy spowiedzi, dowodzi jednego:
Dobro jest wyjątkiem, zło – regułą.
Penitencjariusz Marcus, działając w imieniu PaenitentiariaApostolica, wykorzystuje swój niezwykły talent – a może przekleństwo – do rozpoznawania anomalii. Od roku poszukuje zabójcy zakonnicy, której poćwiartowane zwłoki znaleziono w watykańskich ogrodach. Ma przy tym nieodparte wrażenie, że kościelni hierarchowie coś przed nim ukrywają.
Tymczasem w Rzymie grasuje zabójca polujący na młode pary. Jego brutalność mobilizuje nie tylko włoskie władze, lecz również Watykan, który zleca śledztwo Marcusowi. Wraz z Sandrą Vegą, policyjną fotografką, penitencjariusz tropi anomalie, by schwytać mordercę, zanim zginą kolejni ludzie.
Najbardziej przerażające jest to, że sprawca – który poprzez serię zabójstw najwyraźniej chce opowiedzieć jakąś historię – ma swoich „fanów”. Ludzi pomagających mu nawet za cenę własnego życia.

"Upadli" Lauren Kate [wydanie filmowe] - 11 kwietnia 2017


Luce Price zwraca uwagę na tajemniczego i zdystansowanego Daniela już pierwszego dnia w szkole Sword & Cross w dusznej Georgii. On jest jedynym jasnym punktem w miejscu, gdzie nie wolno korzystać z komórek, inni uczniowie to świry, a każdy ich ruch śledzą kamery. Choć Daniel nie chce mieć nic wspólnego z Luce - i robi wszystko, żeby dać jej to wyraźnie do zrozumienia - dziewczyna nie potrafi się powstrzymać. Przyciągana niczym ćma do płomienia, musi dowiedzieć się, jaką tajemnicę ukrywa Daniel... nawet gdyby to miało ją zabić. "Upadli" to powieść ekscytująca i romantyczna, połączenie wciągającego thrillera i historii miłosnej.

"Grzech" Nina Brown-Majewska - 11 kwietnia 2017


Gdy tajemnica staje się przedsionkiem piekła…

Głęboko skrywana, ma nigdy nie ujrzeć światła dziennego, powinna zostać zapomniana, a jednak powraca każdej nocy w niespokojnym śnie.

Upalny czerwiec. W niewielkiej wsi zostaje zamordowana starsza kobieta. Na mieszkańców pada blady strach, tym większy, że to nie jedyny incydent w okolicy. Każdy jest podejrzany. Nieświadoma niebezpieczeństw Ola postanawia spędzić tu wakacje, by przeprowadzić własne śledztwo i rozwikłać zagadkę sprzed lat, jej osobistą tragedię. Niespodziewanie znajdzie się w centrum wydarzeń, narażając na niebezpieczeństwo siebie i córkę. Czy pozna prawdę? I czy uda się jej odnaleźć spokój?
"Losy Tearlingu" Erika Johansen - 11 kwietnia 2017


[Premiera książki w miękkiej oprawie tego samego dnia.]

Tom 3. "Królowej Tearlingu"

W niespełna rok Kelsea Glynn z niedoświadczonej nastolatki zmieniła się w potężną władczynię. Jako królowa Tearlingu zyskała uznanie, a dzięki uporowi, wizjonerstwu i zdolnościom przywódczym dokonała ważnych zmian w królestwie. Za cel obrała wyeliminowanie korupcji i przywrócenie rządów sprawiedliwości, przez co przysporzyła sobie wielu wrogów – jest wśród nich niegodziwa Szkarłatna Królowa, jej najbardziej zaciekła rywalka, która wprowadziła swoją armię do Tearlingu.

Kelsea postanowiła uchronić swój lud przed niszczycielskim najazdem i zrobiła coś niebywałego – oddała w ręce wroga i siebie, i swoje magiczne szafiry, a na regenta Tearlingu powołała Buławę, zaufanego przywódcę Straży Królowej. Ale Buława nie spocznie, dopóki wraz ze swoimi ludźmi nie uwolni władczyni, która została uwięziona w Mortmesne. Teraz, gdy rozpoczyna się pełna napięcia ostateczna rozgrywka, w końcu poznamy losy królowej Kelsea oraz całego Tearlingu.

"Nocny stalker" Robert Bryndza - 11 kwietnia 2017


Jeśli on cię obserwuje, jesteś już martwy…
Pod koniec parnego lata detektyw Erika Foster zostaje wezwana na miejsce zbrodni. Ofiarę znaleziono w łóżku. Zamordowanego mężczyznę związano, po czym uduszono plastikową torbą. Kilka dni później policja znajduje kolejne zwłoki. Okoliczności są dokładnie te same. Erika i jej zespół próbują dociec do prawdy i trafiają na trop doskonale przemyślanych działań seryjnego mordercy, który cierpliwie śledzi swoje ofiary i wybiera idealny moment, by uderzyć. Wszystkie ofiary to samotni mężczyźni, którzy bardzo cenią sobie prywatność. Dlaczego przeszłość tych wszystkich osób jest owiana tajemnicą? I co ich łączy z mordercą? Fale gorąca atakują Londyn, a Erika Foster zrobi wszystko, co w jej mocy, by powstrzymać mordercę, zanim liczba ofiar się zwiększy. Nawet jeśli będzie musiała zaryzykować własną pracą. Erika nawet nie podejrzewa, że jej życie również może być zagrożone.


"Osiemnaście stopni poniżej zera" Stefan Ahnhem - 11 kwietnia 2017


Po szalonym pościgu dwóch samochodów przez centrum Helsingborga jedno z aut wpada do basenu portowego. Wszystko wskazuje na wypadek, ale wkrótce się okazuje, że kierowca samochodu, znany przedsiębiorca w branży IT i twórca popularnej gry na telefon, był martwy już od wielu tygodni, a jego zwłoki zostały zamrożone.
Jest początek maja i od wydarzeń opisanych w Ofierze bez twarzy minęły prawie dwa lata. Od kilku miesięcy w wydziale kryminalnym policji panuje niespotykany spokój. Fabian Risk wykorzystuje ten czas na próbę polepszenia stosunków w swojej rodzinie, ale zarówno on, jak i jego koledzy zaczynają się nudzić, choć nikt z nich nie odważyłby się wypowiedzieć tego na głos. Kiedy więc na ich biurkach ląduje zagadka zamrożonego milionera, wszyscy myślą to samo: nareszcie.
Rozpoczyna się walka z czasem, w której nic nie okazuje się takie, jakim się z początku wydawało. Wkrótce sprawy przybierają tak nieoczekiwany obrót, że Fabian przestaje wierzyć w swój własny osąd. Zarazem ma świadomość, że jeśli szybko nie znajdzie rozwiązania, w zamrażarce wyląduje kolejna ofiara.

"Ściana burz" Ken Liu - 11 kwietnia 2017


Żadna cywilizacja nie jest gotowa na swój kres.

Kuni Garu, znany teraz jako cesarz Ragin, stara się zapewnić cesarstwu rozwój, a jednocześnie zadośćuczynić żądaniom ludu. Nie wie, że za mityczną Ścianą Burz kryje się potężna siła, zdolna rozpętać w Darze pandemonium.
Kiedy do wybrzeży jednej z wysp docierają tajemniczy Lyucu ze swymi skrzydlatymi bestiami, w imperium wybucha chaos karmiony przerażeniem. Tym razem Kuni nie może poprowadzić swoich ludzi przeciwko zagrożeniu – musi radzić sobie z fałszywymi oskarżeniami i  zdradą wśród najbliższych. Jedyną nadzieją są dla Dary dorosłe już dzieci cesarza, gotowe zaznaczyć swoją obecność w annałach historii. Czeka je trudne zadanie. Nadchodzą bowiem czasy przerastające wyobrażenie tak mieszkańców Wysp, jak i ich bogów.

"Ściana Burz" to długo wyczekiwana kontynuacja "Królów Dary" – powieści spod znaku iście epickiej fantasy autorstwa uhonorowanego prestiżowymi nagrodami Kena Liu.

"Wyścig śmierci" Maggie Stiefvater - 11 kwietnia 2017


[nowe wydanie]

Każdego roku w listopadzie na kredowych klifach Skarmouth odbywa się Wyścig Skorpiona. Tysiące gapiów gromadzi się aby obserwować konie i ślady krwi na piasku zmywane przez morze.
Wierzchowce, to capaill uisce: dzikie konie wodne. Nie ma piękniejszych, bardziej nieustraszonych i śmiercionośnych koni. Dosiadanie ich jest właściwie samobójstwem, ale poczucie niebezpieczeństwa jest tak podniecające. 
Sean Kendrick zna niebezpieczeństwo kryjące się w capailluisce. Stojący zawsze jedną stopą w oceanie, drugą na lądzie jest jedyną osobą na wyspie, która może mierzyć się z bestiami. Ściga się, bo ma coś do udowodnienia sobie i… koniom.
Puck Connolly bierze udział w wyścigu dla swojej rodziny. Ale koń, na którym jeździ to zwykła, mała klacz, tak jak Puck jest zwykłą dziewczyną. Kiedy Sean poznaje Puck na plaży, sądzi, że dziewczyna tu nie pasuje. Nie zdaje sobie sprawy jak mocno splotą się ich losy.

"The Call.Wezwanie" Peadar O'guilin - 11 kwietnia 2017


[Osobiście polecam! Fantastyczna i do bólu brutalna książka!]

Co byś zrobił mając tylko chwilę, żeby uratować swoje życie, a zegar już zaczął odliczanie?

Trzy minuty
Nessa, Megan i Anto wiedzą, że pewnego dnia znajdą się w przerażającej krainie, do której zostaną Wezwani.

Dwie minuty
Na nieznanym terenie ruszą za nimi bezwzględni łowcy, którzy zrobią wszystko, by ich dopaść i zabić.

Minuta
A Nessa nie może biegać. Czy mimo poraż​enia nóg ma szansę na przeżycie, kiedy przyjdzie pora jej Wezwania?
Czas ucieka…

"Siostra" Louise Jensen - 11 kwietnia 2017


Wydawało jej się, że nie ma nic gorszego niż samotność.

"Grace, zrobiłam coś strasznego. Mam nadzieję, że mi wybaczysz."

Grace nie potrafi się pogodzić ze śmiercią swojej najbliższej przyjaciółki Charlie. Nie może spać ani skupić się w pracy, a jej związek z Danem powoli się rozpada. Dręczą ją ostatnie słowa przyjaciółki. Szukając wskazówki, znajduje stare pudełko należące do Charlie. Gdy je otwiera, staje się jasne, jak wielu rzeczy o niej nie wiedziała…

W jej życiu pojawia się Anna, która twierdzi, że jest siostrą Charlie. Grace czuje się tak, jakby odnalazła nową rodzinę. Wkrótce dziewczyna zadomawia się u Grace i jej chłopaka Dana. Coś jednak zaczyna być nie w porządku. Z domu znikają przedmioty, Dan zachowuje się dziwnie, a Grace jest przekonana, że ktoś ją śledzi. Czy to tylko złudzenia? Czy w miarę jak Grace zbliża się do odkrycia prawdy o Charlie i Annie, zaczyna grozić jej coraz większe niebezpieczeństwo?

"Duchowe życie zwierząt" Peter Wohlleben - 12 kwietnia 2017


Koguty okłamujące kury? Łanie pogrążone w żałobie? Zawstydzone konie? To przejawy fantazji ekologów czy naukowo udowodnione fakty z życia zwierząt? Czy bogate życie uczuciowe nie jest zastrzeżone jedynie dla ludzi?
Peter Wohlleben, leśnik i miłośnik przyrody, korzystając z najnowszych badań i własnych obserwacji, udowadnia, że zwierzęta i ludzie w sferze uczuć i doznań są do siebie podobni. Odkrywa przed nami niesamowite historie zwierząt, w których możemy zaobserwować ich mądrość, współczucie, troskę czy przyjaźń.

Podobnie jak w bestsellerowym "Sekretnym życiu drzew" Wohlleben przedstawia w fascynujący sposób świat przyrody, którego nie znamy. Kochasz zwierzęta? Dzięki tej książce przekonasz się, że są ci bliższe, niż ci się zdawało."Dotyk" Tomasz Hildebrandt - 12 kwietnia 2017


Marsylia, czasy współczesne. W mieście dochodzi do serii brutalnych zabójstw: palone żywcem, giną wyłącznie osoby pochodzenia arabskiego. Wybuchają gwałtowne zamieszki, podsycane wydanym przez władze zakazem publicznego manifestowania wiary w islam. Oliwy do ognia dodają planowana wizyta premiera, otwarcie nowego meczetu oraz zapowiadane zamachy terrorystyczne. Co bardziej „praworządni” obywatele próbują wziąć sprawy we własne ręce: ulice patrolują bojówki, bezwzględnie rozprawiające się z każdym, kto budzi ich podejrzenia. Wojna domowa wisi na włosku. Rwą się więzi społeczne, nieufność i podejrzliwość uniemożliwiają jakiekolwiek porozumienie. Wydaje się nieprawdopodobne, żeby splot wydarzeń, które doprowadziły do największego kryzysu we współczesnej Francji, był dziełem przypadku. Ale kto za tym stoi? Jaki jest jego ostateczny cel? Czy uda mu się go osiągnąć?"Tajemniczy mężczyzna" Kristen Ashley - 12 kwietnia 2017


Popijając drinki z przyjaciółkami w modnym klubie, Gwendolyn Kidd spotyka mężczyznę swoich marzeń. Zaprasza go do domu, spędzają razem noc, ale rano Tajemniczy Mężczyzna znika bez śladu – tylko po to, by kolejnej nocy znów pojawić się w jej sypialni. Gwen pozwala mu zostać, w nadziei, że przelotny romans zamieni się w coś poważniejszego. Mijają tygodnie i miesiące cudownych nocnych uniesień, a ona wciąż nawet nie zna jego imienia, nie wie, kim jest, ani nawet jak dostaje się w nocy do jej mieszkania.

W życiu dziewczyny zaczynają dziać się niepokojące rzeczy: Gwyn wpada w oko przystojnemu przywódcy bandy motocyklistów, zwraca też na siebie uwagę bezwzględnych gangsterów. Jakby tego było mało, zaczyna się nią interesować pewien czarujący policjant z Denver. Wtedy do akcji wkracza Tajemniczy Mężczyzna. Czy jednak odsiecz nie przybędzie za późno?

Pierwszy tom bestsellerowej serii, w której zagadki, tajemnice i niebezpieczne wydarzenia przeplatają się z miłosnymi uniesieniami i gorącą namiętnością.

"Niebezpieczna ścieżka" Erin Hunter - 18 kwietnia 2017


Piąty tom serii "Wojownicy".

Klan Cienia wybrał nowego przywódcę. Ogniste Serce przeczuwa jednak, że stary wróg wciąż pragnie zemsty na swoim poprzednim klanie. Tymczasem w lesie pojawiło się nowe zagrożenie, które zagraża życiu każdego kota.

Klanowi Pioruna grozi unicestwienie – jego przywódczyni odwróciła się od swoich przodków. Głowę Ognistego Serca zaprząta jedna myśl – może Błękitna Gwiazda ma rację? Może Klan Gwiazdy opuścił ich na zawsze?

"Pierwszy dotyk" Laurelin Paige - 20 kwietnia 2017


Emily Wayborn otrzymuje niepokojącą wiadomość. Na poczcie głosowej nagrywa się jej przyjaciółka z dawnych lat. Obie spędziły razem fantastyczne chwile na dzikich imprezach, lecz ich drogi się rozeszły. Mimo to nawet po takim czasie, Emily potrafi dostrzec, że nie jest to zwyczajna wiadomość. Chociaż pozornie brzmi wesoło i neutralnie, Amber użyła słowa, które stanowiło ich tajny kod używany w sytuacjach kryzysowych. 
Nie bez powodu. Po krótkim rozeznaniu Emily odkrywa, że Amber zaginęła!
Mimo że kobiety nie utrzymywały już bliskich kontaktów, Emily jest zdeterminowana, aby odnaleźć przyjaciółkę. Kierując się szeregiem wskazówek, wpada na pewien trop. Wówczas na jej drodze los stawia Reeve’a Sallisa, znanego hotelarza i enigmatycznego miliardera, który ma reputację niezłego playboya. Emily musi uwieść bogacza, aby odkryć jego sekrety i miejsce pobytu Amber. Z czasem niebezpiecznie przywiązuje się do mężczyzny, mimo że cichy, niepokojący głos w głowie podpowiada jej, że nie jest to jej przyjaciel. Cóż z tego, skoro tak diabelnie ją pociąga... W pewnym momencie musi podjąć kluczową decyzję mogącą podważyć jej lojalność wobec Amber. Czy ma ocalić przyjaciółkę czy swoje serce?  
Szalenie niebezpieczna gra w namiętność. Obiekt pożądania, wróg, kochanek, morderca. Lubieżny złodziej serc.

"Imperium burz" - Sarah J. Mass - 26 kwietnia 2017


Nad Erileą gęstnieją czarne chmury. Erawan zbiera swoje złowrogie siły, by zadać światu ostateczny cios. Aelin Galathynius staje z nim do walki, by bronić królestwa i swoich bliskich. Dla Aelin droga do tronu Terrasenu dopiero się rozpoczęła. Młoda królowa cały czas poznaje swoje dziedzictwo i uczy się swojej magii. Im więcej jej używa, tym bardziej przekonuje się, jak potężny jest ogień krążący w jej żyłach.
Ale wie, że toczącej się wojny nie wygra w pojedynkę. Są przy niej przyjaciele i ukochany Rowan, lecz to nadal za mało wobec mocy Erawana. Nadszedł czas szukania sprzymierzeńców. Kto odpowie na wezwanie królowej Terrasenu?
Dla Aelin nie ma już odwrotu, świat, który zna, chwieje się w posadach pod naporem sił ciemności. Wrogowie otaczają ją ze wszystkich stron, w szranki poza Erawanem staje także legendarna, bezlitosna królowa Fae, która najwyraźniej ma wobec Aelin własne plany... Kiedy gra toczy się o tak wysoką stawkę, trzeba umieć poświęcić to, co najcenniejsze. Czasami jednak cena za zwycięstwo okazuje się zbyt wysoka... 

Imperium burz to piąty tom bestsellerowej serii Szklany tron, która podbiła serca milionów czytelników na całym świecie.

"Boss" Sierra Cartwright - 26 kwietnia 2017


Jego erotyczne wymagania wystawiają na próbę wszystko, w co wierzyła. Może się okazać, że zażądał od niej zbyt wiele.

Kiedy pewny siebie, charyzmatyczny Nathan Donovan zostaje jej szefem, życie Kelsey Lane całkowicie się zmienia. Multimilioner pragnie mieć ją u swego boku, ale jego wymagania na tym się nie kończą.

Kelsey unika angażowania się w miłosne związki, zwłaszcza z tak przebojowymi mężczyznami jak Nathan. Szybko jednak odkrywa, że jego zainteresowanie i zmysłowe pragnienia rozpalają coś ukrytego głęboko w niej samej, pchają ją ku przygodzie, która wystawi na próbę wszystko, w co dotąd wierzyła. Nathan, młodszy, odważniejszy z energicznych braci Donovanów, przywykł, że dostaje wszystko, czego zapragnie. Teraz jego uwagę przyciągnęła bystra, seksowna Kelsey Lane. Szybko odkrywa, że dziewczyna jest inna od wszystkich kobiet, jakie dotąd znał. Spotyka się z nim, pożądaniem odpowiadając na pożądanie, dociera głęboko do jego wnętrza, łamiąc bariery, którymi otoczył swoje serce. Jednak Nathan zastanawia się, czy Kelsey zechce dać mu to jedno, czego się od niej domaga…

"Pieśń jutra" Samantha Shannon - 26 kwietnia 2017


Trzecia część bestsellerowego „Czasu żniw”.

Po krwawych i brutalnych walkach Paige Mahoney zyskała odpowiedzialną funkcję – została wybrana Zwierzchniczką. Pod rządami ma teraz całą populację londyńskich kryminalistów. Wystąpiła przeciwko Jaxonowi Hallowi. Narobiła sobie żądnych krwi wrogów, z których każdy czeka na jej najmniejszy błąd. Teraz zadanie ustabilizowania sytuacji w podzielonym podziemiu będzie prawdziwym wyzwaniem. Panowanie Paige może szybko dobiec końca. Wszystko przez wprowadzenie Tarczy Czuciowej, śmiertelnej technologii, która przyniesie zgubę społeczności jasnowidzów i… całemu światu, jaki znają.

Gorąco wyczekiwany trzeci tom bijącej rekordy popularności serii The Bone Season – przełomowej dystopijnej fantasy będącej wyrazem imponującej wyobraźni Samanthy Shannon.


"Herezja" Christie Golden - 26 kwietnia 2017


Dziewiąty tom serii "Assassin's Creed".

Niekończący się konflikt. Stary grzech. Nowe objawienie. Simon Hathaway, członek Wewnętrznego Sanktuarium Zakonu Templariuszy, staje na czele wydziału Badań Historycznych Abstergo Industries, wnosząc do nowej pracy swoje analityczne podejście i chłodne spojrzenie. Ale Simon jest także głodny wiedzy i zafascynowany możliwością bezpośredniego doświadczania historii poprzez wspomnienia swojego przodka, Gabriela Laxarta, który walczył ramię w ramię z legendarną Joanną d’Arc. Kiedy zaczyna korzystać z nowego modelu Animusa, odkrywa fakty, na które nie był przygotowany: dowiaduje się, jak głęboko sięgają źródła konfliktu templariuszy i asasynów, a także jak wiele gotów był zrobić jego przodek dla ukochanej kobiety. Poznając dawne tajemnice, Simon musi zmierzyć się z odpowiedzią na niebezpieczne pytanie: Kto tak naprawdę jest heretykiem, a kto prawowiernym wyznawcą?


"Lęk" Hubert Hender - 26 kwietnia 2017


Pod koniec wakacji na jeleniogórską komendę policji przychodzą roztrzęsieni rodzice i zgłaszają zaginięcie swojej nastoletniej córki. Policja z początku bagatelizuje sprawę. Komisarz Iwanowicz i podkomisarz Gawłowski z wydziału kryminalnego weryfikują zgłoszenie i przesłuchują najbliższe osoby z otoczenia Patrycji. Dziewczynki nie udaje się znaleźć w całym mieście i okolicach, w szkole, u znajomych, w szpitalach i na dworcach. Dziecko jakby rozpłynęło się w ciepłym, sierpniowym powietrzu. Wkrótce giną kolejne dzieci. Ze względu na powiązanie z przeszłością Iwanowicza, dla policjanta sprawa ta szybko nabiera wymiaru osobistego i choć mężczyzna stara się, żeby to nie wpływało na jego osąd i by emocje nie przejęły nad nim kontroli, to i jemu udziela się nerwowa atmosfera, która opada na okolicę niczym paraliżujący całun. Ślady z czasem zaprowadzą go nad rzekę, a Iwanowicz na własnej skórze przekona się, że lęk może łatwo przerodzić się we wściekłość.To już wszystko na dziś, dajcie znać, czy czekacie na którąś z tych książek i czy zbankrutujecie w tym miesiącu, czy jeszcze nie :D.

Zajrzyj również tu

48 komentarzy

 1. No więc tak. Znowu mi rozsadzi budżet xd
  Obowiązkowo Chemik (awwwwwww <3) i Imperium burz (awwwwww <3). The Call też <3
  A reszta wyjdzie w praniu xd

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. The Call zdecydowanie polecam :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Wiesz ciesze się, że przebierasz w ofertach wydawnictw i pokazujesz ciekawe premiery na następny miesiąc. Szczerze to planowałem skorzystać z jakichś promocji końcówek nakładu czy coś w tym guście, ale po przejrzeniu zapowiedzi zmieniłem zdanie. Skusiło mnie parę pozycji.
  Stefan Ahnhem - 18 stopni poniżej zera
  Ken Liu - Ściana Burz
  Maggie Stiefvater - Wyścig Śmierci

  Waham się jeszcze co do "Duchowego życia zwierząt" ale podejmę decyzję po przeczytaniu "Sekretnego Życia Drzew"

  Pozdrawiam i życzę dużej ilości weny przy tworzeniu nowych postów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się wybrać najciekawsze :)
   Ahnhema muszę mieć! :D
   Pozdrawiam i dziekuję!

   Usuń
 3. Imperium burz, Wyścig śmierci, Co przyniesie wieczność - *.* Dwie pierwsze w szczególności <3

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę wreszcie przeczytać Szklany tron :D

   Usuń
 4. Aaa! Piąty tom "Szklanego Tronu"! Jak dobrze, że tu zajrzałem! A się właśnie ostatnio (znaczy się w styczniu) zastanawiałem kiedy wyjdzie, jednak lenistwo nie dopuściło do tego, abym sprawdził...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaglądaj jak najczęściej :D
   Matko... skąd ja to znam...

   Usuń
 5. Co przyniesie wieczność i The Call - na to czekam z tej listy. ;D A tak poza tym, to jeszcze na Tysiąc pięter, które na koniec kwietnia ma mieć premierę. ;) Chyba jeszcze jakiś tytuły miałam na swojej chciejkowej liście kwietnia, ale lista została w domu, więc nie mam jak sprawdzić. ;/

  OdpowiedzUsuń
 6. Znowu zaszalałaś! Widzę wiele ciekawych propozycji, ale na pierwszy ogień, koniecznie, biorę "The Call.Wezwanie" - już wcześniej o niej wspominałaś, więc tytuł mam zapisany. Będę polować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie, mam nadzieję, że Ci się spodoba :D

   Usuń
 7. Ściana burz, Imperium burz i Sekretne życie zwierząt - obowiązkowo do przeczytania :D

  Pozdrawiam,
  http://czytelniczyzamet.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Dlaczego musi być tyle nowości? A portfel świeci pustkami. :c
  Pozdrawiam
  Biblioteka Tajemnic

  OdpowiedzUsuń
 9. Już nie mogę się doczekać "Losów Tearlingu" i "Pieśni jutra". Coś czuję, że będą to niesamowite powieści <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja najbardziej czekam na ,,Losy Tearlingu" i ,,Imperium burz" :3

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę, że jest tu kilka pozycji, na które chętnie bym się skusiła :) M.in. "Co przyniesie wieczność" - już się jej nie umiem doczekać :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Z wielką przyjemnością poznałabym "Grzech" :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Kuszą mnie dwie zapowiadane pozycje: "Lęk" oraz "Siostra". Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Szok, nie miałam pojęcia, że Jennifer L. Armentout (pewnie źle to napisałam, musisz mi wybaczyć, bo chyba nigdy się nie nauczę tego nazwiska XD) ma nową książkę! Uwielbiam tą autorkę, więc mega się cieszę. Pomijając tę pozycję, czekam jeszcze z utęsknieniem na "Duchowe życie zwierząt".
  Pozdrawiam! http://bookwormss-world.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Dziewczyna na miesiąc, Pierwszy dotyk i Boss to moje typy :)

  OdpowiedzUsuń
 16. czy to przypadek, że najwięcej premier wypada w moje urodziny? nie sądzę XD najbardziej czekam na Imperium Burz! pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. O jedy ile tu piękności ^^ zwłaszcza Stiefvater, Maas i Carlan <3

  OdpowiedzUsuń
 18. W sumie to... Znałam wszystkie xD No nie warto wgłębiać się w premiery na stronie empika, gdy takie posty mają się pojawiać XD
  Pozdrowionka!

  OdpowiedzUsuń
 19. Zaciekawił mnie "Chemik". Ostatnio mam ochotę na takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 20. "Co przyniesie wieczność" ma taką piękną okładkę! <3 Ja najbardziej w sumie czekam na "Wyścig śmierci", myślałam, że nie będę mogła również doczekać się "Pieśni jutra", ale wczoraj przeczytałam "Czas żniw", który bardzo mnie rozczarował, przez co po kolejne książki z tej serii już nie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Tyle premier, a ja jakoś nie widzę nic dla siebie .. Albo jestem ślepa :D

  OdpowiedzUsuń
 22. W kwietniu w końcu trochę luźniej - przynajmniej dla mnie ;) Ja czekam na cztery książki: "Pieśń jutra", "Imperium burz", "Ścianę burz" oraz "Losy Tearlingu" :)
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Widzę wiele bardzo ciekawych premier :D
  Najgorsze w życiu blogera jest to, gdy lubi praktycznie każdy gatunek książki, nie ma pieniędzy, a wychodzi tyle cudownych książek :/

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja z niecierpliwością oczekuję trzech premier: "Ściany burz", "The Call" i "Pieśni Jutra". "Królowie Dary" byli jedną z najlepszych książek zeszłego roku i w ogóle jedną z najlepszych powieści fantasy, jakie kiedykolwiek czytałam. Trochę tylko obawiam się, czy kontynuacja dorówna poziomem pierwszej części, bo autor postawił sobie poprzeczkę naprawdę wysoko. "The Call" obiło się szerokim echem za granicą i już wtedy zapragnęłam przeczytać tę książkę, a teraz się okazuje, że zdecydowano ją wydać w Polsce :D A "Pieśń jutra" przeczytam, jak tylko nadrobię "Zakon mimów", bo "Czas Żniw" mnie zachwycił. Już dawno nie czytałam tak dobrej dystopii!

  OdpowiedzUsuń
 25. "Pieśń jutra" Samantha Shannon chętnie przeczytałabym w kwietniu:)

  OdpowiedzUsuń
 26. Co przyniesie wieczność, Chemik, Losy Tearlingu, Ściana burz (!), The Call, Pieśń jutra (!) - one najbardziej mnie interesują. Chociaż gdybym miała wybrać jedną konkretną, którą Z PEWNOŚCIĄ kupię, byłaby to Pieśń jutra. Kocham całą serię Samanthy Shannon i nie mogę się doczekać ostatniego tomu! :)

  Pozdrowienia i buziaki!
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń
 27. Carrisi, Liu i Wohlleben. W pozostałych w wielu przypadkach zbyt dużo namiętności, jak dla mnie. Wolę w autopsji, niż w głowie. :P

  OdpowiedzUsuń
 28. AAA! Brąłabm kazdąw iemno. Niestety nie mam czasu czytać. No i pieniędzy, by kupować nowe książki.
  pozdrawiam i zapraszam na nową recenzję :)
  http://polecam-goodbook.blogspot.com/2017/03/dary-anioa-miasto-kosci-recenzja.html

  UWAGA, TO RECENZJA MIASTA KOŚCI :d

  OdpowiedzUsuń
 29. Nowego Ahnhema będę szarpać, jak Reksio szynkę:D a poza tym czekam bardzo niecierpliwie na wznowienie "Egzorcysty" - Vesper na poważnie zabrał się za wznawianie klasyki horroru i nie mam zamiaru sobie jej odmawiać:)

  OdpowiedzUsuń
 30. Stąd chciałabym przeczytać jedynie "Lęk"

  OdpowiedzUsuń
 31. Kwiecień zapowiada się dość ciekawie ;)
  Osobiście nie mogę doczekać się premiery najnowszej części "Wojowników", oraz "Duchowego Życia Zwierząt".
  Już dosyć długo poluję na "Upadli", jednak jakoś dotąd nie udało mi się zdobyć tego tytułu ani w wersji papierowej, jak i elektronicznej.
  Bardzo ucieszyłam się, gdy dowiedziałam się o jej odnowionej wersji filmowej ;)
  Pozdawiam
  Moment Of Dreams ♥

  OdpowiedzUsuń
 32. Kilka pozycji mnie zaciekawiło - przyznaję się do tego. Szczególnie Stephanie Meyer. Chętnie się dowiem, jak sprawdzi się w nowym dla niej gatunku.

  OdpowiedzUsuń
 33. Tyle książek, a ja nadal mam stos nieprzeczytanych powieści na półce. Z Twojego zestawienia mam The Call i jestem jej bardzo ciekawa zwłaszcza, że polecasz. Chyba romanse wyszły mi bokiem i czas na coś bardziej brutalnego i mrocznego. :)

  OdpowiedzUsuń
 34. "Co przyniesie wieczność" ma tak cudowną okładkę, że nie jestem w stanie przestać się na nią gapić. Jednak niestety opis książki nie zainteresował mnie zbytnio, a szkoda, bo czytałam już parę części serii Lux tej autorki i bardzo mi się podobały.

  czytamogladampisze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 35. Powiem tak. Gdybym kupiła te książki, które wpadły mi przez ciebie w oko, to mąż wyrzucił by mnie z domu :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Obawiam sie ze moj budzet tego nie udzwignie bo chcialabym przeczytac jakies 70% tych ksiazek. Najbardziej zaciejawily mnie chyba The Call. Wezwanie i Chemik. Poza tym chcialabym miec wszystkie wymienione ksiazki fantasy.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie
  biblioteka-feniksa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 37. Ja oczywiście czekam najbardziej na "Imperium Burz", właśnie dzisiaj zapłaciłam za zamówienie w Empiku :D
  Ale zaciekawił mnie też z tej listy "Tajemniczy mężczyzna" !!! Super post :)
  Zapraszam do mnie iskraczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 38. "Upadli" to wznowienie? Jakiś czas temu czytałam tę książkę ale jakoś szczególnie nie przypadła mi do gustu. Ja sama czekam na "Chemika" Meyer, zeby przekonać sie jak teraz pisze ta autorka :)

  OdpowiedzUsuń
 39. "Imperium burz" co ja bym dała, żeby nie musieć czekać do 26.

  Muszę w końcu zaznajomić się z "Czasem żniw" i "Królową Tearlingu" :)
  http://krainamola.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 40. Dużo tu kolejnych części serii po które zamierzam sięgnąć. Takie np. Królowa Tearlingu (ale mam e-booki, więc jest progres :D), Wojownicy, czy Czas żniw :) Co do ST to niedługo zamierzam zabrać się za trzeci tom :D Reszta w sumie mnie nie interesuje...

  OdpowiedzUsuń

Obserwuj przez e-mail