Zapowiedzi wydawnicze na czerwiec 2017 - 28 premier ciekawych książek

26 maja

Macie jeszcze pieniądze na nowe książki? Niee? No to podrzucę wam kolejne ciekawe tytuły, które musicie kupić!


"Zniszcz ten dziennik. Nowy" Keri Smith - 6 czerwca 2017


Czy zniszczyłeś już swój dziennik? Niszczysz tylko okazjonalnie? A może jeszcze nigdy tego nie próbowałeś? W każdym przypadku przed tobą całkiem nowe, niezwykłe doświadczenie! Nadchodzi rewolucja! Nadchodzi nowy rozdział w historii kreatywnej destrukcji! Nadchodzi "Zniszcz ten dziennik. Nowy".

"Zniszcz ten dziennik. Nowy" to specjalny prezent na 10-lecie kultowego międzynarodowego bestsellera autorstwa kanadyjskiej artystki Keri Smith, który odmienił życie ponad 7 milionów ludzi na świecie i na zawsze zmienił tradycyjne postrzeganie książki.

Wypróbuj "Zniszcz ten dziennik. Nowy", teraz kolorowy i pełen nowych zadań, zmienionych poleceń oraz tych najbardziej ulubionych w innej wersji. Odkryj nowe wskazówki do przekształcania, modyfikowania i rozwijania swojej kreatywności! Wyraź siebie w kolorze! Zbierz kolory i zmieszaj je z błotem, określ kolor swojego nastroju, rób kolorowe wyplatanki i testuj wszystkie barwy, które wpadną ci w ręce. Zanurz się, ubrudź i baw się!

 "Diamentowa góra" Cecily Wong - 8 czerwca 2017


Egzotyczna podróż od Chin do Hawajów z bagażem w postaci okrutnej klątwy.
Oto opowieść zgłębiająca losy czterech pokoleń zamożnego klanu.
Na początku XIX-tego wieku, Frank Leong, bajecznie bogaty przedsiębiorca opuszcza Chiny, zostawiając swoją działalność i z całą rodziną udaje się na wyspę O‘ahu. Za nimi ciągnie się starożytne przekleństwo. Legenda głosi, że każdy człowiek na ziemi jest przeznaczony konkretnej osobie. Kiedy para dobierze się niewłaściwie, los może płatać okrutne figle. Pasmo błędów popełnianych przez poszczególne osoby pozostawia skazy na dziejach rodziny. Po dwudziestu latach na wyspę przychodzi przełomowy list z niezwykłym wyznaniem, które zatrzęsło światem całego rodu.
To zapierająca dech w piersiach i niezwykle potężna baśń o magicznej miłości, szokujących kłamstwach, wymuszonym kompromisie, okrutnej stracie, heroicznych czynach, poświęceniu oraz nadziei o wymiarze graniczącym z cudem. Fenomenalne dzieło, które przedstawia cały wachlarz osobowości i hawajskich krajobrazów.

"Przyszłość Violet i Luke'a" Jessica Sorensen - 12 czerwca 2017


Przeznaczenie znów krzyżuje drogi Violet i Luke’a, a piętno przeszłości wciąż nie daje o sobie zapomnieć.

Luke Price i Violet Hayes nie widywali się przez kilka miesięcy, odkąd odkryli powiązanie matki Luke'a z morderstwem rodziców Violet. Ale gdy Luke wpada w kłopoty, grając w pokera z niewłaściwymi ludźmi, los postanawia połączyć ich na nowo. Ruszają do Vegas, by spróbować zarobić na dług Luke'a. Violet, spędzając czas z Lukiem, czuje się rozdarta. Nie wie, czy powinna z nim być. Nie może zaprzeczyć, że jej życie staje się lepsze, gdy w pobliżu jest Luke. Zaczyna się zastanawiać, czy powrót do Prestona nie był błędem. Wszystko zaczyna iść ku lepszemu, a ona otwiera się coraz bardziej przed Lukiem, lecz nagle odbiera telefon od detektywa, który nie tylko chce jej przekazać najnowsze wiadomości o Mirze Price i postępach w śledztwie, ale także powiadomić o tym, co się kryje za groźbami w SMS-ach. Wiadomość nie tylko wstrząsa nią, ale też daje do myślenia, jakimi ludźmi w rzeczywistości byli jej rodzice. Violet zaczyna się zastanawiać, czy będzie w stanie jeszcze komukolwiek zaufać.

"Czarne narcyzy" Katarzyna Puzyńska - 13 czerwca 2017


Brodnica przygotowuje się do obchodów lipcowego Święta Policji. Daniel Podgórski nie ma jednak powodów do radości. Niektórym ludziom bardzo zależy, żeby jak najszybciej zapomniał o zamkniętej już sprawie śmierci trójki bezdomnych. Przy każdym z ciał z jakiegoś powodu pozostawiono niewielkie wahadełko. Pewna dziennikarka sugeruje policjantowi, żeby szukał odpowiedzi w opuszczonym domu ukrytym w leśnej gęstwinie. Miejscowi wierzą, że to miejsce nawiedzane przez diabła. Kobieta wkrótce znika bez śladu, a Podgórski wraz z byłą komisarz Kopp odnajduje kolejne ciało. Co ma z tym wspólnego niepokojąca wiadomość, którą Weronika Nowakowska otrzymuje od nieznanego nadawcy? Dlaczego drobny złodziejaszek ginie tego samego dnia, kiedy wychodzi z więzienia? I jakie znaczenie dla sprawy mają czarne narcyzy?

"Czarne narcyzy" to ósmy tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.

"Virginia C. Andrews" Mroczny las - 13 czerwca 2017


Kiedy Willoe De Beers już wie, kim naprawdę jest, sprzedaje rodzinny dom w Karolinie Północnej i wyprowadza się do Palm Beach, aby zamieszkać tam ze swoją rodzoną matką i bratem przyrodnim. Olśniewający świat blichtru, snobizmu i ogromnych fortun jest wyzwaniem, przed którym ambitna dziewczyna nie zamierza się ugiąć. Musi znosić ekscentrycznych plotkarskich sąsiadów, którzy na każdym kroku okazują jej lekceważenie, lecz więź z cudownie odzyskaną mamą dodaje jej sił.
Kiedy Thatcher Eaton, młody przystojny adwokat, zauroczył Willow swoim czarem, a potem się jej oświadczył, nowe życie zmieniło się w piękną bajkę. Na ten najwspanialszy ślub w sezonie czekało całe Palm Beach… Jednak w każdej, nawet najpiękniejszej bajce przędzie się czarna nić nieszczęścia. Cienie, zrazu niedostrzegalne, gęstnieją i wydarzenia przyspieszają aż do katastrofy. Mówi się, że po sztormie zawsze wychodzi słońce. Czy Willow po mroku zobaczy tęczę?

"Leon" Mons Kallentoft & Markus Lutteman - 13 czerwca 2017


Na filmie widać przerażonego chłopca uwięzionego w klatce, w jakimś pomieszczeniu pod ziemią. W tle, pod bezlitośnie odliczającym czas zegarem, jak mroczny, przypominający lwa cień, porusza się porywacz. Kiedy inspektor policji kryminalnej Zack Herry widzi transmitowany na żywo film, dociera do niego, jak straszliwy los czeka chłopca, jeśli nie zdążą odnaleźć go na czas. Równocześnie jednak Zack przegrywa walkę z nałogiem, a więź z Deniz, przyjaciółką i partnerką z pracy, zostaje zerwana. W mrocznym, zimnym Sztokholmie toczy się bezlitosna gra i Zack jeszcze nigdy nie otarł się tak blisko o śmierć.
"Leon" to niesamowicie wciągająca, niezależna kontynuacja chwalonego przez krytyków cyklu "Herkules". Powieść luźno inspirowana jest pierwszą pracą Herkulesa, pokonaniem lwa nemejskiego.
"Ojciec wrót" Card Orson Scott - 13 czerwca 2017


Danny North jest pierwszym magiem wrót urodzonym na Ziemi od prawie dwóch tysięcy lat. A przynajmniej pierwszym, któremu udało się przeżyć dość długo, by posiąść swoją moc. Zesłane na Ziemię Rodziny Westiliańskie długo toczyły między sobą mordercze wojny. Kiedy zrozumiały, że stoją w obliczu zagłady, zawarły układ pokojowy, w którego wyniku każdy, kogo podejrzewano o uprawianie magii wrót, musiał zginąć. Mag wrót zdolny stworzyć Wielkie Wrota prowadzące na Westil zapewniłby swojej Rodzinie ogromną przewagę nad pozostałymi, a wówczas konflikt rozpętałby się na nowo; dlatego nikt obdarzony taką mocą nie mógł pozostać przy życiu. A jeśli nie zabiłyby go Rodziny, zrobiłby to Złodziej Wrót – tajemniczy mag, który od wieków niszczył wszystkie Wielkie Wrota i wszystkich magów wrót, żeby nie dopuścić do otwarcia przejścia między Ziemią a Westilem.
"Czerwony namiot" Anita Diamant - 13 czerwca 2017


O Dinie, bohaterce jednego z epizodów Księgi Rodzaju, wiemy niewiele. Zaistniała krótko, bez prawa głosu, jako ta mało ważna córka Jakuba, która padła ofiarą gwałtu i stała się mimowolną przyczyną potwornej rzezi dokonanej przez jej braci. W lirycznej opowieści Anity Diamant garść szczegółów biblijnego przekazu przeradza się w wielobarwną materię losu niezwykłej kobiety, która kochała i cierpiała, która dojrzewała, uczyła się i realizowała swoje powołanie. Dina przenosi nas w świat pozornie odległy, a jednak jej szczery i zmysłowy głos nawiązuje intymną więź ze współczesnym odbiorcą, przekonując, że nie ma znaczących różnic między ludźmi różnych epok, gdy mowa o egzystencjalnej próbie i tragedii, szczęściu i miłości. A czerwony namiot, królestwo Lei, Racheli, Bilhy i Zilpy – czterech matek Diny – to hołd dla ponadczasowego rytmu życia, siostrzanej przyjaźni i mądrości kobiet.

"Wszystko, co w Tobie kocham" Samantha Young - 14 czerwca 2017


Bailey Hartwell ma wiele powodów do zadowolenia – odnosi sukcesy w interesach, ma grono oddanych przyjaciół i stałego chłopaka, chociaż po dziesięciu latach ich niezobowiązujący związek wydaje się nieco nudny i skostniały. Jedynym niepokojącym elementem w jej życiu jest przystojny biznesmen Vaughn Tremaine. Bailey uważa, że ten przybysz z Nowego Jorku patrzy na wszystkich z góry, a ją uważa za prowincjonalną gęś. Jednak kiedy doświadcza niespodziewanej zdrady ze strony bliskiej osoby, zaskoczona stwierdza, że Vaughn to całkiem przyzwoity facet.

Vaughn podziwia Bailey za fantazję, niezależność i lojalność. Im więcej budzi w nim namiętności, tym częściej wchodzi z nią w konflikty. Każdy jej gest i słowo działa na niego jak afrodyzjak. Jednak dramatyczne przeżycia z przeszłości sprawiają, ze Vaughn postanawia odejść, bojąc się, że ją skrzywdzi. Bailey, która przeżyła w życiu zbyt wiele rozczarowań, także rezygnuje z walki, wbrew swojej naturze.

Kiedy Vaughn zdaje sobie sprawę, że popełnił największy błąd swojego życia, postanawia za wszelką cenę przekonać Bailey, że taka miłość, jaka ich połączyła, zdarza się tylko raz w życiu.

"Początek wszystkiego" Robin Schneider - 14 czerwca 2017


Kiedy wydaje ci się, że to już koniec, właśnie wtedy możesz być... na początku wszystkiego.
Ezra Faulkner jest gwiazdą swojej szkoły: popularny, przystojny i dobrze zbudowany. Miał nawet zostać królem balu maturalnego. Ale to było zanim... Zanim dziewczyna go zdradziła, auto roztrzaskało mu kolano, jego dobrze zapowiadająca się kariera sportowa legła w gruzach, a przyjaciele zdobyli się jedynie na to, aby wysłać mu do szpitala kartkę z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.
Cassidy Thorpe to dziewczyna inna niż wszystkie. Zjeździła kawał świata, nocą wykrada się z gitarą na dach internatu, tańczy tak, jakby krótka chwila miała trwać wiecznie, i zna naprawdę dziwne słowa.
Spotkanie tej dwójki jest przypadkowe, ale zmieni ich życie na zawsze. Cassidy wciąga Ezrę do swojego niesamowitego świata, w którym nie ma końców – są tylko nowe początki.
"Nieczysta gra" K. N. Haner - 14 czerwca 2017


Ślub Rebeki i Sedricka zbliża się wielkimi krokami. Zakochana para pragnie założyć rodzinę i wieść idealne życie, ale w ich świecie nic nie jest proste. Czy ambitne plany dotyczące życia rodzinnego są możliwe do zrealizowania w związku tworzonym przez gwiazdę rocka i równie piękną, co szaloną byłą striptizerkę? Czy bolesna tęsknota, wzruszająca naiwność i nieprzewidywalne eksplozje namiętności to właściwe składniki dobrego małżeństwa? Co jeszcze może stanąć na przeszkodzie ich miłości? Rebeka i Sedrick kolejny raz będą musieli zmierzyć się z przeszłością, a także podjąć decyzje, które zaważą na życiu i szczęściu ich samych oraz najbliższych im osób.
"Lokatorka" JP Delaney - 14 czerwca 2017


Idealne mieszkanie. Wymarzona lokatorka. Doskonała zbrodnia.

Emma już nie mieszka przy Folger Street 1, na jej miejsce wprowadza się Jane. Obie lokatorki, obecna i była, są do siebie bardzo podobne: kolor włosów, rysy twarzy, pragnienie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Ultranowoczesne mieszkanie wymaga dostosowania się do surowych reguł narzuconych przez właściciela, ale wydaje się idealne do porządkowania życiowego chaosu. Kobiety łączy coś jeszcze – enigmatyczna więź z właścicielem apartamentu. Jednak po pewnym czasie obok pożądania pojawia się niepewność i niepokój. Co różni Emmę i Jane? Emma już nie żyje, Jane jeszcze tak.
"Grzech pierworodny" Anna Szafrańska - 14 czerwca 2017


Miłość pełna pasji i namiętności.
Przyjaźń, która przetrwa wszystko.
Dwa zwaśnione rody, które niegdyś żyły w zgodzie.

Ona: przykładna córka, siostra, przyjaciółka. Uczynna, grzeczna, dbająca o dobro innych. Podążająca za swoimi marzeniami i pasjami.
On: tajemniczy, niebezpieczny, nieziemsko przystojny. Gniewny, ignorujący wszelkie zasady, gardzący ludźmi. Nieliczący się z nikim.

Dwa całkowicie odmienne charaktery nie były przeszkodą, by serca zabiły jednym rytmem, lecz na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości, łączące obie rodziny. Czy powszechna zmowa milczenia jest w stanie rozdzielić dwoje ludzi, których połączyła niewinna miłość?

Miłość. Honor. Lojalność. Tajemnica. Zdrada.
"Słońce też jest gwiazdą" Nicola Yoon - 14 czerwca 2017


Natasha urodzona na Jamajce od ósmego roku życia mieszka w Stanach. Jej rodzice przebywają w USA nielegalnie i zostają deportowani na Jamajkę. Natasha jest załamana i wściekła na ojca – to przez niego rodzina musi wracać tam, skąd przyjechała. Wierzy w naukę, a nie w miłość. Zwłaszcza po tym, jak zdradził ją chłopak.
"Erica Spindler" Siódemka - 14 czerwca 2017


Pierwsza sobota lipca. Zaginiona kobieta. Siódemka wyryta na drzwiach jej domu. Rozpoczęło się odliczanie…
Detektyw Micki Dare to doświadczona i zasadnicza policjantka. Nie potrzebuje partnera, a już zwłaszcza takiego zuchwałego czarusia, jak detektyw Zach Harris, świeżo po „eksperymentalnym” programie szkoleniowym FBI. Poza tym nowe zadanie Micki – czuwanie nad bezpieczeństwem Zacha, podczas gdy on będzie ścigał przestępców, wykorzystując swoje szczególne zdolności – zdecydowanie nie jest tym, na co się pisała. Klamka jednak zapadła i Micki nie ma nic do powiedzenia.
Wkrótce uświadamia sobie, że jej partner zyskuje przy bliższym poznaniu – oraz dociera do niej, że gra toczy się o stawkę wykraczającą poza zwykłe rozwiązywanie zagadek i łapanie złoczyńców. Czai się bowiem nowy rodzaj zła, przebieglejszego niż wszystko, z czym Micki miała do tej pory do czynienia. Niewykluczone, że ona i Zach są jedynymi osobami, które mogą je powstrzymać.
Kiedy ginie kolejna ofiara, a ciemność zacieśnia krąg, Micki zdaje sobie sprawę z przerażającej prawdy: że jednak może się nie udać. Tym razem zło, któremu stawiają czoło, może zniszczyć ich wszystkich…

"Nothing less" Anna Todd - 14 czerwca 2017


Zmysłowa Nora coraz bardziej zaprząta myśli Landona. Niestety, dziewczyna stara się trzymać na dystans, uważa bowiem, że ich związek skazany jest na porażkę. Sytuację póbuje wykorzystać Dakota, która coraz bardziej żałuje decyzji o rozstaniu z chłopakiem. Kiedy spada na nią wiadomość o poważnej chorobie ojca, uświadamia sobie, że Landon to jedyna bliska jej osoba… Ale czy po tym, co między nimi zaszło, porozumienie jest jeszcze możliwe? Landon będzie musiał podjąć decyzję, która wpłynie na losy ich wszystkich: wrócić do swojej pierwszej miłości czy odkryć tajemnice Nory i pomóc jej w walce z dręczącymi ją demonami.
"Tu się nie zabija" Anna Bińkowska - 14 czerwca 2017


Morderstwo w samym sercu zabytkowego kampusu? Tego jeszcze nie było!
Młoda sierżant Iga Mirska nie ma lekko: w pierwszym dniu nowej pracy przydzielono ją do arcytrudnego śledztwa. Brutalne morderstwo profesora Zawistowskiego wstrząsnęło naukowym światkiem, bo przecież na uniwersytecie się nie zabija. W dodatku każdy ze współpracowników ofiary ukrywa swoje mroczne sekrety... Czy Mirskiej uda się przeciąć ten gordyjski węzeł kłamstw i niedomówień i udowodnić nowemu szefowi, że nadaje się do pracy w wydziale kryminalnym?
"Kolekcjoner motyli" Dot Hutchinson - 14 czerwca 2017Piękno jeszcze nigdy nie było tak przerażające…


Tuż obok pewnej odosobnionej posiadłości leży przepiękny ogród. Żyje w nim grupa porwanych, młodych kobiet, których skórę pokryto tatuażami, tak by przypominały kolekcję motyli. Opiekuje się nimi Ogrodnik: brutalny, psychopatyczny nadzorca, ogarnięty obsesją zbierania wyjątkowych eksponatów.

W końcu tajemniczy ogród zostaje odkryty, a jedna z ocalałych trafia do sali przesłuchań FBI. Agenci Victor Hanoverian i Brandon Eddison mają za zadanie rozwiązać najbardziej niesamowitą sprawę w swojej karierze. Jednak dziewczyna, która przedstawia im się jako Maya, sama jest jedną wielką zagadką.

Maya opowiada agentom o życiu w ogrodzie. Snuje przerażającą historię Ogrodnika, człowieka, który nie cofnie się przed niczym, by mieć pewność, że żaden piękny motyl mu się nie wymknie.

Im więcej dziewczyna ujawnia, tym bardziej agenci nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jeszcze więcej przed nimi skrywa…

"Zniknięcie" Caroline Eriksson - 14 czerwca 2017


Pewnego wieczoru Greta, Alex i ich czteroletnia córeczka Smilla wypływają łódką na cieszące się złą sławą jezioro Mara. Docierają do maleńkiej wysepki i ojciec z córką schodzą na ląd, żeby ją zbadać. Greta zasypia w łódce, ukołysana mgłą i leciutkim bujaniem. Kiedy się budzi, Alexa i Smilli wciąż nie ma. Grecie nie udaje się ich znaleźć. Zniknęli bez śladu. Greta chce zadzwonić do Alexa, żeby się upewnić, że Smilla jest bezpieczna, albo skontaktować się z policją, ale komórka też zniknęła. Gdy wraca do domku, znajduje swój telefon ukryty pod prześcieradłami. Ona to zrobiła? A może ktoś się włamał? Ale kto i dlaczego? Kiedy stara się zebrać w całość kawałki układanki, Grety nie opuszcza strach, że to jej przeszłość powróciła, żeby ją dręczyć, albo że w końcu straciła kontakt z rzeczywistością...

Wspomnienia rodzinnego dramatu znów dają o sobie znać. Pojawiają się pytania, co jest prawdą, a co kłamstwem, gdzie kończy się rzeczywistość, a zaczyna fantazja. Czy legendy o złych siłach drzemiących w wodach jeziora mają w sobie ziarno prawdy? Czy istnieje związek między zniknięciem Alexa a wydarzeniem sprzed wielu lat, dniem, w którym zginął ojciec Grety?

W tej mrocznej psychologicznej gonitwie – która ma więcej zakrętów niż ma labirynt i pozbawia oddechu częściej niż kolejka górska – Greta, jeśli chce odkryć prawdę, musi stawić czoło temu, co zawsze starała się ukryć.

"Sekretna kolacja" Raphael Montes - 14 czerwca 2017


Czterech przyjaciół wynajmuje luksusowe mieszkanie w dzielnicy Copacabana. Wydaje im się, że mają u stóp cały świat. Nie wszystko jednak układa się po ich myśli i wkrótce wpadają w długi. Aby zdobyć pieniądze, decydują się na kontrowersyjny biznes. Urządzają ekskluzywne kolacje, których menu dalece przekracza granice tego, co uważa się za jedzenie. Z czasem przyjaciele przekonują się, że biedny czy bogaty, czarny czy biały, stary czy młody – w czynieniu zła wszyscy jesteśmy jednakowi.

Kilku przyjaciół, wielkie pieniądze, niespełnione ambicje, mroczny sekret i przerażająca spirala zbrodni, która rozpoczęła się od niewinnego żartu, a skończyła na samym dnie piekła.
"Uwikłana. Królowa narkotyków, tajna agentka, zakładniczka" Bruce Porter - 14 czerwca 2017


Prawdziwa historia królowej narkotykowego imperium, która zaczęła pracować jako tajna agentka

Oparta na faktach elektryzująca opowieść przedstawia życie kobiety uwięzionej między dwoma światami, która niebezpiecznie balansuje na krawędzi.

Pochodzącą z wyższych kolumbijskich sfer i wykształconą w Europie Pilar cechuje mieszanka nieodpartego uroku i bezwzględnej przebiegłości. Od zawsze pociągało ją wszystko co zakazane, również nieodpowiedni i niebezpieczni mężczyźni. To właśnie przez nich Pilar zostaje uwikłana w handel kokainą w jednym z największych światowych karteli, stając wkrótce na czele organizacji.

Po dwóch nieudanych małżeństwach i trudnej ucieczce z narkotykowego świata Pilar osiedla się z dziećmi na Florydzie. Spokojne życie zakłóca były mąż, który w zamian za obietnicę skrócenia wyroku wydaje jej nazwisko rządowej agencji walczącej z narkotykami.

Kobieta zostaje zmuszona do infiltracji niebezpiecznego kartelu w ramach akcji „Operacja Księżniczka”, której celem miało być przechwycenie dziesiątek milionów dolarów i kokainy wartej pół miliarda dolarów.

Pilar wciela się w swoją rolę tak dobrze, że zostaje porwana przez kolumbijskich partyzantów. Czy ktoś ją ocalił, zanim porywacze odkryją, że mają w swych rękach tajną agentkę?

"Solomon Creed" Simon Toyne - 14 czerwca 2017


Jak można ocalić kogoś, kto jest martwy?

„Thriller z wartką akcją, który okazuje się świetną lekturą. Idealny dla fanów powieści Lee Childa” The Sun

Na pustyni w Arizonie rozbija się samolot. Kiedy Solomon Creed wydostaje się z wraku, w głowie ma tylko jedno: musi uratować mężczyznę, który znajduje się w niebezpieczeństwie.

W miejscowości znajdującej się w pobliżu miasta o nazwie Redemption Holly Coronado uczestniczy w pogrzebie swojego męża, mężczyzny młodego i silnego. Czy jego śmierć rzeczywiście była nieszczęśliwym wypadkiem czy może czymś o wiele straszniejszym?

Tylko jeden człowiek może odkryć prawdę i jest nim Solomon Creed. Po spotkaniu z Holly, Creed wie, że musi zrobić wszystko, by ujawnić mroczne, skrywane przez dziesięciolecia tajemnice, które na zawsze mogą zmienić życie mieszkańców miasteczka.

"Rozpaleni" Scott Sigler - 14 czerwca 2017


M. Savage, zwana Em, przewodzi grupie nastolatków, które obudziły się w makabrycznych trumnach, w tajemniczym pomieszczeniu, nie wiedząc, kim są ani jak się tam znaleźli.

Krok po kroku, niebezpieczeństwo po niebezpieczeństwie, odkryli swoją tożsamość i prawdę o tym, co ich czeka. Stworzono ich jako ciała dla Starszych, przeciwko którym się zbuntowali. Znajdują się na statku kosmicznym, który pędzi na planetę Omeyocan, gdzie ma czekać na nich lepsza przyszłość. Ale planeta, na której mają żyć, okazuje się nie być tym wyczekanym i wytęsknionym rajem. Ślady wymarłej cywilizacji są przerażające i złowieszcze, a w dżungli kryje się nowy wróg. I nie ma dokąd uciec. Em i jej towarzysze stoją przed wyborem: walka albo śmierć. A gdy w ich szeregach coraz większe poparcie zyskuje niebezpieczny fanatyk wielbiący krwiożerczego boga, naprawdę zaczyna im grozić zagłada…

"Księga luster" Adam Faber - 14 czerwca 2017


Gdyby Harry Potter był dziewczyną, nazywałby się Kate Hallander!

Kate jest typową nastolatką. Mieszka u swojej ciotki w Londynie i wiedzie spokojne życie. Pewnego dnia staje na progu tajemniczego sklepu pełnego czarodziejskich przedmiotów, od właścicielki którego otrzymuje Księgę Luster. Dziewczyna rzuca miłosny urok na przystojnego Jonathana, lecz czar skutkuje zupełnie inaczej, niż by tego oczekiwała. Kate trafia do Jaaru, krainy zamieszkanej przez magiczne stworzenia.

Fion jest ferem, baśniową istotą. Jego stosunki z ojcem są coraz gorsze, więc w akcie buntu opuszcza dom, by odnaleźć przypisaną mu czarownicę. Wpada w ręce niebezpiecznej nimfy Erato i przez swoją naiwność wprowadza do świata magii wielki zamęt.

Tymczasem w Londynie ciotka dowiaduje się, że ze sklepu pani Selene zniknął magiczny kamień o potężnej mocy. Czy uda się go odnaleźć? Jak Kate, początkująca wiedźma, poradzi sobie w świecie Jaaru, mając u boku ekscentryczne fery i wyniosłego jednorożca? I co tak naprawdę skrywa plan nikczemnej Erato?

"Zła mama" Tarryn Fisher - 14 czerwca 2017


Jak daleko się posuniesz, aby zawładnąć czyimś życiem?

Wciągający, pełen intryg thriller psychologiczny.

Jolene i Darius Avery są szczęśliwą parą i rodzicami kilkuletniej Mercy. Pewnego dnia do sąsiedniego domu wprowadza się tajemnicza Fig. Szybko zaskarbia sobie sympatię młodego małżeństwa i staje się najbliższą przyjaciółką Jolene.

Z czasem zachowanie Fig staje się coraz bardziej niepokojące – kobieta gromadzi w domu rzeczy identyczne jak u przyjaciółki, kupuje takie same ubrania, a na Instagramie publikuje zdjęcia Dariusa. Czy prawdziwym obiektem jej zainteresowania jest Jolene, jej przystojny mąż, czy mała Mercy? A może chciałaby mieć ich wszystkich?
"Baśnie osobliwe" Ranson Riggs - 16 czerwca 2017


Zbiór baśni towarzyszących bestsellerowej książce "Osobliwy dom pani Peregrine" zekranizowanej przez Tima Burtona. Osobliwcy istnieli na świecie, zanim pani Peregrine stworzyła dla nich dom. Opowieści zebrane w tym zbiorze są właśnie o nich. Zamożni kanibale, księżniczka o wężowym języku, pierwsza ymbrynka – to tylko niektóre z postaci, które pojawiają się w zaskakujących, błyskotliwych, czasem zabawnych, a czasem przerażających opowiadaniach składających się na ten tom. Opowieści o osobliwcach z zamierzchłych czasów zebrał i opatrzył komentarzem niewidzialny Millard Nullings, uczony, kolekcjoner wszystkiego, co osobliwe.
"Woda, która niesie ciszę" C. Cherry Brittainy - 21 czerwca 2017


Ulotne chwile. Nasze życie jest tylko ich sumą. Niektóre są bolesne, pełne cierpienia. Inne piękne, pełne nadziei i przyszłych obietnic.

Miałam w życiu wiele ważnych, zmieniających, stawiających przede mną wyzwania chwil. Momentów, które przerażały i pochłaniały. Jednak największe z nich – najbardziej wzruszające i chwytające za serce – dotyczyły jego.

Miałam dziesięć lat, gdy straciłam głos. Skradziono dużą część mnie, a jedyną osobą, która naprawdę mnie słyszała, był Brooks Griffin. Stanowił światło moich mrocznych dni, był obietnicą jutra, dopóki jego samego nie spotkała tragedia. Dramat, który zatopił go w morzu wspomnień.

Oto historia chłopaka i dziewczyny, którzy kochali siebie nawzajem, ale nie kochali samych siebie. Opowieść o życiu i śmierci. O miłości i niedotrzymanych obietnicach. O chwilach.

"Szansa" Vi Keeland - 22 czerwca 2017


Druga część bestsellerowej serii "MMA Fighter" Vi Keeland.
Piorunująca powieść, w której królują skrajne emocje i zwierzęce instynkty.

Liv Michaels jest na najlepszej drodze do osiągnięcia sukcesu. Ta młoda, bystra i zdeterminowana kobieta ma zacząć pracę, o której od dawna marzyła. Czas pozornie wyleczył jej wszystkie rany - nawet złamane serce.

Vince Stone jest fantazją niejednej kobiety. Seksowny i władczy zawodnik MMA skupia się całkowicie na karierze. Ciężkie doświadczenia z dzieciństwa nauczyły go, że emocje to słabość, a miłość pociąga człowieka na dno. Uwielbia kobiety, traktuje je jak królowe, ale tylko przez jedną noc.

Vince i Liv znają się z przeszłości, co nie skończyło się dla nich najlepiej. Kiedy ich drogi przecinają się ponownie, znowu zaczyna działać między nimi chemia. Nieufność i zaskoczenie mieszają się z niepohamowanym pożądaniem. Ciężko jednak zapomnieć o starych ranach, skoro blizny są jeszcze widoczne.

To już wszystko! Dajcie znać, czy na coś szczególnie czekacie (ja na "Sekretną kolację" i to już od długiego czasu) :D.

Zajrzyj również tu

36 komentarzy

 1. A mnie interesuje "Lokatorka", ale nie dość, że góra książek czeka na przeczytanie, to mój czerwcowy koszyk na nieprzeczytane.pl i tak znacznie przekracza przeznaczony na książki budżet. Jak zwykle zresztą :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się bardzo ciekawy miesiąc. I cholera, jest tyle książek, które naprawdę chcę przecztać, a nie mam na to czasu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na "Lokatorkę" czekam, odkąd zobaczyłam u Tatiany zapowiedź i jeszcze bardziej niecierpliwię się od jej recenzji! xD Tak bardzo chcę tą książkę. Miałam ją kupić razem z "The Call. Wezwanie", ale skusiłam się promocjami na inne i tak kupiłam wcześniej. Teraz muszę zastanowić się nad innymi, ale ta zostaje na liście. xD
  Dodałaś za to do mojej półeczki "Uwikłaną". Zdecydowanie klimaty, o których lubię czytać i koniecznie po nią sięgnąć! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Wejdźmy przeczytać nowy post u Kasi, mówili. Będzie fajnie, mówili. Znowu wydasz za dużo pieniędzy... tego nie mówili xd

  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 5. No wow! Tyle nowości! Chyba zbankrutuję... właśnie zaczęłam Lipowo Puzyńskiej, więc ostatni tom na pewno się przyda...

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno przeczytam "Lokatorkę", bo uwielbiam thrillery psychologiczne, tylko mam nadzieję, że nie okaże się ona taką pomyłką jak "Dziewczyna z pociągu". Dzisiaj zobaczyłam nową zapowiedź od SQN i koniecznie muszę to przeczytać! Tylko jeszcze "Margo" przydałoby się nadrobić...

  OdpowiedzUsuń
 7. "Woda, która niesie cisze", "Słońce też jest gwiazdą" oraz "Wszystko, co w tobie kocham" - te trzy przeczytam na pewno. Poza tym zastanawiam się na drugim tomem serii Scotta Siglera i ciekawie zapowiada się "Zniknięcie" - owa tajemnica mnie nurtuje ;)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Moją uwagę przyciągnęły tylko "Baśnie osobliwe" Ransona Riggsa i "Słońce też jest gwiazdą" Nicoli Yoon. Ta pierwsza dlatego, że kojarzę "Osobliwy dom Pani Peregrine", choć jeszcze nie miałam okazji przczytać, a ta druga, dlatego, że czytałam "Ponad wszystko" tej samej autorki. ;) Może kiedyś sięgnę po wyżej wymienione książki, ale raczej specjalnie starać się nie będę. :p

  OdpowiedzUsuń
 9. Moją uwagę przykuł tytuł Solomon Creed. Może kiedyś skuszę się i przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeszcze nie zdążyłam przeczytać "Przeznaczenie Violet i Luke'a" a tu już kolejna część! Muszę szybko nadrobić braki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. ,,Początek Wszystkiego'' ma tak bajecznie piękną okładkę, że jeju!
  Co do Zniszcz Ten Dziennik, dopiero teraz przypomniałam sobie, że starsza wersja leży na półce do tej pory nieuzupełniona...xd
  Chętnie przeczytam również ,,Szansę'' VI Kelland, bo ,,Walka'' podobała mi się :)

  Obsession With Books

  OdpowiedzUsuń
 12. Wow ile ciekawych tytułów, na kilka z nich czekam, ale nie chce mi się pisać jakie. I dzięki za ten post, bo dowiedziałam się o kilku innych, które mnie zaintrygowały! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bad Mommy i MMA:Szansa to tytuły na które czekam.
  Na szczycie: Nieczystą grę mam już przeczytaną i jest naprawdę świetna i wciągajaca.
  A Samanthy Young to kijem już nie rusze.

  Podrugiejstronieokładki

  OdpowiedzUsuń
 14. Kaśko, czy ja Hanner widzę?! XD Ja rozumiem twoje ogroooomneee zapowiedzi, ale na litość boską, Hanner? XD
  Ej w sumie czerwcowe premiery mnie nie zachwycają :'( może się skuszę na to od SQN, ale o tym już wiesz ;) Zasyanawia mnie jeszcze ga książką z wrotami na okładce, tylko że po przeczytaniu opisu nadal nie umiem sobie wyobrazić o co w niej będzie chodzić xD a poza tym to chyba nic mnie nie kusi :'')
  Buziaki 😘
  Q.

  www.doinnego.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. O cholercia! Nie wiedziałam, że już pojawi się drugi tom Alive! Książkę tą czytałam mniej więcej rok temu, ale i tak będę musiała zabrać się za kontynuację. Miałam już okazję przeczytać Lokatorkę i jest fantastyczna - polecam Ci, jeśli tylko lubisz thrillery psychologiczne :) Bardzo ciekawi mnie też Bad Mommy, Słońce też jest gwiazdą oraz Początek wszystkiego :)

  Pozdrowienia i buziaki!
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja myslałam, że w czerwcu nie ma tak wiele pozycji, które mnie by zainteresowały, a jednak są! :)Dostrzegłam tutaj w Twoich zapowiedziach nową książkę Tarryn Fisher, więc już jestem ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Przede wszystkim Lokatorka i Bad Mommy! Mam nadzieję, że nie będzie tego więcej, bo mój portfel umrze... :)
  aga-zaczytana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Na pewno sięgnę po "Mroczny las", o ile najpierw przeczytam "Willow".

  OdpowiedzUsuń
 19. "Początek wszystkiego", "Słońce też jest gwiazdą", "Lokatorka" <3 "Bad mommy" również brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 20. "Lokatorkę" już czytałam, jest naprawdę świetna, jeden z lepszych thrillerów, jaki miałam w rękach. Najbardziej z tych zapowiedzi czekam w sumie na "Baśnie osobliwe", ale ciekawa jestem też "Słońce też jest gwiazdą" i "Bad Mommy" - obie książki brzmią nieźle :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Wszystko blednie wobec drugiej części "Alive/ Żywi" to jest mój numer jeden!

  OdpowiedzUsuń
 22. Jak zawsze mozna na ciebie liczyc 😭 Ach widze przynajmniej kilka ciekawych tytulow no i co ja mam teraz zrobic 😀 Oszczędź biednych czytelnikow 😊

  OdpowiedzUsuń
 23. W czerwcu to chyba mi wypłaty nie starczy ;( chyba przestane zaglądać na posty z zapowiadziami ;) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 24. Z niecierpliwością czekam na premierę Lokatorki :), jestem bardzo ciekawa tego thrillera.

  Pozdrawiam, a w wolnej chwili zapraszam do siebie zakladkadoksiazek.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. Aż ciężko mi w to uwierzyć, ale mimo tylu nowości, żadna nie wzbudziła we mnie uczucia "muszę kupić i koniec kropka" :O Owszem kilka mnie zainteresowało, ale nie na tyle, żebym koniecznie musiała się spieszyć z kupnem ;P


  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 26. Dużo kryminałów i książek tego typu. Cudownie. Gdy (w końcu) zdobędę jakieś pieniądze (chyba zacznę odkładać) to wpadnę jeszcze raz ogarnąć do Ciebie premiery.

  Pozdrawiam serdecznie i ściskam :*
  martynapiorowieczne.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja chyba najbardziej czekam na początek wszystkiego. Bardzo mnie urzekła okładka jak i sam opis mój blog

  OdpowiedzUsuń
 28. "Woda, która niesie ciszę" musi być moja (może zatrze kiepskie wrażenie po "Ogniu...". "Lokatorkę" szczerze polecam - niesamowicie wciąga :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Zapowiedzi kupa, a dla Ciastka...dupa. Nic nie widzę ciekawego na czerwiec, więc to znak, że w tym miesiącu skupimy się ciastkach :D i na posiadanych już książkach.

  OdpowiedzUsuń
 30. Zniknięcie mi gdzieś umknęło, a zapowiada się mega dobrze ♥

  OdpowiedzUsuń
 31. "Zniszcz ten dziennik. Nowy" kojarzy mi się z takim czymś na zasadzie ,,to dam nam kasę, więc sprzedajemy!'', ale nie mam też supermocy, by wiedzieć, czy to faktycznie sprawka 10-lecia, czy jednak nie...
  Nad "Leonem'' może bym się zastanawiała gdyby nie ta kobieta - zarówno na okładce jak i w fabule.
  "Nieczysta gra" - hyhym... Okładka wygląda nieco jak nieudane dzieło na Wattpada.
  "Zła mama" - tego szukałam :D Okładka ładna, treść wydaje się ciekawa, a nic z tego gatunku już od daaawna nie czytałam.

  wielopasja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 32. Upatrzyłam sobie dwie ciekawe pozycje, "Początek wszystkiego" i "Słońce też jest gwiazdą". Bardzo podobają mi się ich okładki, a krótkie opisy zachęciły mnie jeszcze bardziej.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie,
  Ola z pomiedzy-ksiazkami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 33. Nie lubię cię ;(. A właściwie stan mojego konta zaczyna cię nie lubić. Tyle książek, które znów lecą na moją listę. Kiedy ja to przeczytam ?? No kiedy skoro na półce tyle książek czeka na przeczytanie, na czytniku tak samo, a do kupienia jeszcze więcej :D

  www.worldbysabina.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 34. Jest tu kilka książek, które przykuły moją uwagę. Przede wszystkim „Alight/Rozpaleni” - pierwsza część bardzo mi się podobała, więc i po tą z pewnością sięgnę.
  Ciekawi mnie również „Bad Mommy” i „Księga luster”, ale z tymi trochę poczekam i sięgnę dopiero, jak będą u mnie w bibliotece.
  Premiera „Baśni osobliwych” przypomniała mi, że muszę w końcu sięgnąć po drugi i trzeci tom trylogii, a potem pewnie zdecyduję się na ten dodatek :)

  Z perspektywy czytelnika

  OdpowiedzUsuń
 35. Niezwykle zaintrygowała mnie książka "Uwikłana" koniecznie muszę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 36. No w końcu doczekałam się kolejnej części od K.N. Haner. Trzeci tom powieści zapowiada się naprawdę znakomicie. K.N. za pośrednictwem Novae Res robi naprawdę kawał dobrej roboty.

  OdpowiedzUsuń

Obserwuj przez e-mail