Zapowiedzi wydawnicze na maj 2017 - 25 premier obiecujących książek

25 kwietnia

Kwiecień chyli się ku końcowi, więc czas na zapowiedzi wydawnicze! Jak zwykle wyszukałam dla was milion ciekawych propozycji, ale mam nadzieję, że nie zbankrutujecie :D.


Opisy pochodzą ze strony wydawnictw i strony empik.com.

"Deniwelacja" Remigiusz Mróz - 10 maja 2017


Gdzie jest Wiktor Forst?
To pytanie zadają sobie zakopiańscy śledczy, gdy topniejący w Tatrach śnieg odsłania makabryczny widok na zboczach Giewontu. Odnalezione zostają zwłoki grupy kobiet, których za życia nic ze sobą nie łączyło.
Żadna wycieczka nie zaginęła zimą na szlakach, a wszystkie ofiary wypadków w górach zostały odnalezione. W dodatku na ciałach nie ma żadnych śladów świadczących o tym, by doszło do zabójstw. Kiedy w Zakopanem znikają jednak kolejne kobiety, nie ma wątpliwości, że na Podhalu pojawił się seryjny zabójca.
Policja odkrywa ślad prowadzący do Wiktora Forsta. Problem polega na tym, że nikt nie wie, gdzie od roku przebywa były komisarz…


"Confess" Coleen Hoover - 10 maja 2017

Niewypowiedziane pragnienia, bolesna przeszłość i głęboko skrywane grzechy są dla Owena największą inspiracją. Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno, zamieniając słowa w obrazy, w których ukrywa też własne tajemnice.
Auburn pojawia się w jego galerii akurat wtedy, gdy Owen szuka asystentki. Dziewczyna od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Wydaje się, że Owen jest dla niej szansą na znalezienie ukojenia i wsparcia, a ona dla niego natchnieniem i nowym kolorem w autoportrecie.
Wzajemne uczucie dodaje życiu barw, jednak tajemnice zaczynają tworzyć rysy na ich związku. Auburn odkrywa, że przeszłość ukochanego może odebrać jej to, co dla niej najważniejsze. Głos serca podpowiada jednak, że miłość wymaga największych poświęceń.

"Żerca" Katarzyna Berenika Miszczuk - 10 maja 2017


Solidna dawka humoru, słowiańskich wierzeń i babskiej przyjaźni! Kolejny – i nie ostatni – tom bestsellerowego cyklu "Kwiat paproci".
Gosi udało się przeżyć Noc Kupały, ale kłopoty się nie skończyły. Młoda szeptucha zaciągnęła u Swarożyca dług, którego spłata z pewnością nie będzie przyjemna. W dodatku Mieszko przepadł bez śladu, a w wiosce pojawił się nowy, młody żerca, który chętnie pocieszyłby tęskniącą za ukochanym Gosię... Gdy wydaje się, że gorzej być nie może, w okolicy pojawia się tajemniczy myśliwy, który poluje na istoty nadprzyrodzone, a rusałka Sława, przyjaciółka Gosi, znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Tego już za wiele! Mimo że szeptucha zawiodła się na Sławie, żaden mężczyzna nie będzie mieszał się w babską przyjaźń! Gosława pokaże mu, gdzie raki zimują. Choćby miała zginąć (ale wolałaby jednak nie).

"Oszukana" Charlotte Link - 10 maja 2017


Młoda londyńska rodzina wyrusza na wakacje. Jonas Crane, autor scenariuszy filmowych, w ciszy i spokoju samotnego domu na torfowiskach chce nie dopuścić do grożącego mu wypalenia zawodowego. Towarzyszą mu żona i mały syn. Żadne z nich nie ma pojęcia o tym, że w tym samym czasie pewien zbiegły zbrodniarz ucieka przed policją i szuka jakiejś dobrej kryjówki. Denis Shove podejrzewany jest o to, że w brutalny sposób zamordował policjanta, Richarda Linville. Kate Linville, córka ofiary i policjantka ze Scotland Yardu, traci jedyną bliską osobę. Ta samotna i już zgorzkniała kobieta uważa się za osobę, której los odebrał możliwość szczęśliwego i spełnionego życia. Kate na własną rękę próbuje rozwiązać zagadkę tej zbrodni. I odkrywa, że jej ukochany ojciec nie był tym człowiekiem, za którego ona go przez całe życie uważała. Bo i ona i jej matka były przez niego oszukiwane w ciągu wielu lat. Kate dowiaduje się o dramatycznej prawdzie – i nie wie, że w tym samym czasie dla rodziny Crane rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem. 

"Zapisane w wodzie" Paula Hawking - 10 maja 2017


„Alec, obudź się. Obudź się! Nel Abbott nie żyje. Znaleźli ją w wodzie. Skoczyła”.
„Julio, to ja. Musisz oddzwonić. Oddzwoń. Proszę. To ważne. Oddzwoń, jak tylko będziesz mogła, dobrze? Chcę… To ważne”.
Kilka dni przed śmiercią Nel Abbott dzwoni do swojej siostry.
Jules nie odbiera, ignorując jej prośbę o pomoc.
Nel umiera. Mieszkańcy miasteczka mówią, że „skoczyła”. A Jules musi wrócić do miejsca, z którego kiedyś uciekła – miała nadzieję, że na dobre – aby zaopiekować się swoją piętnastoletnią siostrzenicą.
Julia się boi. Tak bardzo się boi.  Dawno pogrzebanych wspomnień, starego młyna, świadomości, że Nel nigdy by tego nie zrobiła
A najbardziej boi się wody i zakola rzeki, które miejscowi nazywają Topieliskiem.
"Najmroczniejszy sekret" Alex Marwood - 10 maja 2017


Opowieść o narcystycznym zaburzeniu osobowości luźno oparta na pewnej prawdziwej historii… Mówili, że Coco zaginęła w nocy. K ł a m a l i.
Sean Jackson hucznie obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. Impreza kończy się jednak katastrofą i wielkim skandalem, gdy jedna z jego córek, Coco, w tajemniczych okolicznościach znika w środku nocy. Dwanaście lat później, po nagłej śmierci Seana, człowieka niezwykle zamożnego i wpływowego, na pogrzebie spotykają się Mila, córka z pierwszego małżeństwa, i Ruby, nastoletnia siostra bliźniaczka zaginionej przed laty Coco. Gdy docierają do domu, gdzie ich ojciec mieszkał ze swoją czwartą żoną, orientują się, że wszyscy obecni byli również gośćmi na pamiętnym tragicznym przyjęciu sprzed lat. Nagle są o krok od rozwiązania zagadki, która zaważyła na całym ich życiu. Mroczne sekrety z przeszłości wreszcie ujrzą światło dzienne. Jakie tajemnice kryją się za zamkniętymi drzwiami domu Jacksonów?
"Dla ciebie płonę" Abbi Glines - 10 maja 2017


Abbi Glines po raz ostatni wraca do Rosemary Beach, by w zaskakujący sposób zakończyć całą serię.
Zepsuta do szpiku kości, samolubna, bogata i piękna Nan Dilon zdaje się mieć wszystko, wszystko, poza autentycznym szczęściem i prawdziwą miłością. Jej brat Rush nie ma już dla niej czasu, poświęcając swoje życie ukochanej córeczce, a jedyny facet, którego naprawdę kochała wybrał jej przyrodnią siostrę, Harlow…
Więc, gdy tylko Major chce się z nią umówić, natychmiast się zgadza. Lecz już wkrótce tego pożałuje. Romans nie trwa bowiem długo. Rozczarowana zachowaniem Majora, wyjeżdża na dziki weekend do Vegas. Tam poznaje tajemniczego Gannona.
Jak potoczą się jej dalsze losy, którego z nich wybierze?
I czy na pewno wie wszystko, co powinna?
"Wiatrodziej" Susan Dennard - 10 maja 2017


Życie Merika nie jest łatwe. Niedawno stracił najlepszego przyjaciela, a do tego właśnie spłonął mu okręt. Za wszystkim stoi jego siostra Vivia, która chce się pozbyć młodego księcia i zasiąść na tronie. Na domiar złego Czaroziemie właśnie stają w obliczu wojny. Świat znany Merikowi bezpowrotnie odchodzi w przeszłość.

Safi i Iseult wpadły w nie mniejsze kłopoty. Znowu zostały rozdzielone i nie wiadomo, czy jeszcze kiedykolwiek się spotkają. Safi towarzyszy cesarzowej, a po piętach depczą im piekielni bardowie. Każdy chce mieć potężną prawdodziejkę po swojej stronie, bowiem jej moc może zdecydować o powodzeniu w rozgrywkach politycznych. Z kolei Iseult po raz kolejny musi się zmierzyć z okrutnym krwiodziejem. A może powinna mu zaufać?
"Dziecko ognia" S.K. Tremayne - 10 maja 2017


Kiedy Rachel wychodzi za mąż za Davida, jej życie wydaje się bliskie ideału. Niczego jej nie brakuje – zyskuje nie tylko bogactwo i miłość, ale także przybranego syna – Jamiego.
Pewnego dnia zachowanie Jamiego diametralnie się zmienia. Chłopiec zaczyna przewidywać przyszłość. Twierdzi, że  nawiedza go duch zmarłej matki, poprzedniej żony Davida. Czy przeżył dużo większą traumę, niż wszyscy sądzili?
Rachel powoli odkrywa, co wydarzyło się w przeszłości i zaczyna nabierać podejrzeń w stosunku do męża. Dlaczego David wciąż unika rozmów o tym, co się dzieje z Jamiem? I co przydarzyło się jego żonie dwa lata wcześniej?
"Wszystkie twoje marzenia" Agata Czykierda-Grabowska - 10 maja 2017


Kiedy Kamil poznaje Maję, ta planuje właśnie wrzucenie swojego starego opla do Wisły. Pełna energii i mająca ogromny apetyt na życie dziewczyna od początku fascynuje przystojnego studenta, ale też od razu wyraźnie stawia granicę: Obiecaj mi, że się nigdy we mnie nie zakochasz. Początkowo Kamil nie widzi w tym nic złego. Dopiero przeprowadził się do Warszawy, zaczął studia. Mogą być kumplami z akademika. Albo przyjaciółmi. Albo friends with benefits... Ale czy taka relacja jest w ogóle możliwa? Skoro są tylko przyjaciółmi, to dlaczego Kamil ma ochotę rozszarpać każdego faceta, który zbliży się do Mai? I jaka tajemnica nie pozwala Mai na planowanie przyszłości?
"Pogrzebani" Graham Masterton - 10 maja 2017


Domek robotnika obok starej przędzalni wełny w Blarney w hrabstwie Cork pilnie strzeże sekretu sprzed lat. W 1921 roku zamieszkująca go rodzina: matka, ojciec i dwoje dzieci zniknęła bez śladu w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziewięćdziesiąt lat później ich zmumifikowane zwłoki wydobyto spod podłogi.
Rany postrzałowe w czaszkach wydają się wskazywać na egzekucję przeprowadzoną przez IRA, ale w toku śledztwa Katie Maguire trafia na trop zadawnionych zatargów, które po latach odżywają na nowo.
W tej części Irlandii ludzie nie zapominają i nie wybaczają, a przeszłości nie da się po prostu pogrzebać…
"Chłopak z innej bajki" Kasie West - 10 maja 2017


Caymen ma 17 lat i po szkole pracuje w należącym do jej mamy nieco dziwacznym sklepie z porcelanowymi lalkami i specjalizuje się w sarkastycznym podejściu do życia, szczególnie wobec bogaczy. Lata obserwacji zamożnych ludzi zza lady i życiowe doświadczenia mamy nauczyły ją, że nie można im ufać, a do tego są zblazowani, nieuprzejmi i przekonani, że cały świat powinien leżeć u ich stóp. Gdy do sklepu trafia Xander, wysoki, przystojny i na swój sposób uroczy, ale najwyraźniej obrzydliwie bogaty, od razu widać, że jest z totalnie innej bajki. Caymen co prawda znajduje z nim wspólny język, ale jest przekonana, że jego zainteresowanie nie potrwa długo. Gdy Xandrowi niemal udaje się ją do siebie przekonać, dziewczyna odkrywa, że pieniądze grają w ich związku o wiele większą rolę, niż sądziła. Na ich wspólnej drodze piętrzą się przeszkody... czy ostatecznie trafią razem do tej samej bajki?
"Biała księżniczka" Philippa Gregory - 10 maja 2017


Elżbieta York, żona pierwszego Tudora na tronie Anglii i matka Henryka VIII
Pretendent do angielskiej korony zwołuje armię, podważając legalność dynastii Tudorów. Ale czy rzeczywiście jest jednym z zaginionych książąt z Tower, czy też zwykłym oszustem — wrogiem Henryka Tudora i jego żony, księżniczki Yorku?
Kiedy Henryk VII Tudor zdobywa koronę Anglii w bitwie pod Bosworth, wie, że aby zjednoczyć królestwo targane wojną domową, przyjdzie mu poślubić księżniczkę z wrogiej dynastii — Elżbietę York. Ona jednak nadal kocha poległego króla, Ryszarda III, a jej krewni wciąż marzą o odnalezieniu zaginionego następcy tronu z rodu Yorków i powrocie do władzy.
Po ślubie z Henrykiem Elżbieta staje przed decyzją, która wpłynie na losy kraju. Musi wybrać między Tudorami a Yorkami, między własnym mężem a chłopcem utrzymującym, że jest jej bratem — powracającą do domu „różą Anglii”.
"Księga kłamstw" Teri Terry - 10 maja 2017


Quinn i Piper choć są bliźniaczkami, nie wiedzą o swoim istnieniu. Dopiero tragiczny wypadek sprawia, że się spotykają, i dowiadują o tajemniczej klątwie ciążącej na rodzinie od wieków. Pierwsza z bliźniaczek potrafi władać ciemnością, druga – być może dzierży klucz pozwalający zwyciężyć klątwę.
Ale kiedy kłamstwo staje się prawdą, a prawda zbliża się do kłamstwa, komu należy uwierzyć?

[Recenzja niedługo na blogu!]
"Pan ciemnego lasu" Lian Hearn - 10 maja 2017


Na tle dzikiego lasu, imponujących zamków, ukrytych świątyń i pól bitewnych przygoda, która rozpoczęła się w "Cesarzu ośmiu wysp", zmierza ku pasjonującemu zakończeniu w "Panu Ciemnego Lasu", drugiej części "Opowieści o Shikanoko" Lian Hearn.
Prawowity władca znika. Shikanoko zostaje skazany na życie wyrzutka w Ciemnym Lesie, pół człowieka, pół jelenia. Jednak potężni panowie, którzy teraz rządzą Ośmioma Wyspami, stają się ofiarami podejrzliwości i choroby, a królestwo pustoszą susze i głód. Jedynie Shikanoko może przynieść krajowi uzdrowienie, osadzając na Lotosowym Tronie prawdziwego cesarza. A tylko jedna osoba może sprowadzić go z Ciemnego Lasu...
"Tysiąc pocałunków" Tillie Cole - 17 maja 2017


Wyobraź sobie, że otrzymujesz tysiąc małych karteczek i masz wypełnić je najpiękniejszymi momentami swojego życia…
Jeden pocałunek trwa chwilę. Tysiąc pocałunków może wypełnić całe życie.
Chłopak i dziewczyna. Uczucie powstałe w jednej chwili, pielęgnowane później latami. Więź, której nie był w stanie zniszczyć ani czas, ani odległość. Która miała przetrwać już do końca. A przynajmniej tak zakładali.
Kiedy siedemnastoletni Rune Kristiansen wraca z rodzinnej Norwegii do sennego miasteczka Blossom Grove w stanie Georgia, gdzie jako dziecko zaprzyjaźnił się z Poppy Litchfield, myśli tylko o jednym. Dlaczego dziewczyna, która była drugą połową jego duszy i przyrzekła wiernie czekać na jego powrót, odcięła się od niego bez słowa wyjaśnienia?
Serce Rune’a zostało złamane, gdy dwa lata temu Poppy przestała się do niego odzywać. Jednak, gdy chłopakowi przyjdzie odkryć prawdę, jego serce rozpadnie się na nowo.
"Ms. Manwhore" Katy Evans - 18 maja 2017


Malcolm Saint pokazuje swoje bynajmniej nie święte oblicze po raz ostatni. Zapoznaj się z ostatnią częścią najbardziej elektryzującej serii. Przepełniona pasją relacja, która wywołała szybsze bicie serca u niejednej czytelniczki, wybucha ze zdwojoną siłą na kartach Ms. Manwhore.
Jaki los czeka najmodniejszą parę w Chicago?
Czy między Malcolmem i Rachel nadal jest intensywna chemia?
Czy uda im się pokonać problemy wynikające z nie tak niewinnych kłamstewek, których dopuściła się dziennikarka?
Przed Malcolmem Saintem decyzja, która zaważy na całym jego życiu. Ustatkować się czy dalej usidlać kobiety, które przecież same wpadają mu do łóżka?
"Królewska klatka" Victoria Aveyard - 24 maja 2017


Trzeci tom bestsellerowej serii "Czerwona Królowa".

Mare jest pilnie strzeżonym więźniem zdanym na łaskę i niełaskę Mavena. Dręczą ją wspomnienia własnych błędów, a działanie Cichego Kamienia pozbawia ją mocy. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic. Jednak i Maven otoczony jest wrogami. Z trudem utrzymuje kontrolę nad krajem oraz swoim więźniem. Mare czuje, że mimo nienawiści, którą żywi do Mavena, jest on prawdopodobnie jej jedyną szansą na przeżycie, zwłaszcza że Evangeline dąży do jak najszybszej egzekucji Czerwonej Królowej. Tymczasem Nowi i Czerwoni przygotowują się do wojny, bo nie chcą już dłużej pozostawać w ukryciu. Jest z nimi książę Cal, którego nic nie powstrzyma przed ratowaniem Mare.

Kto rozświetli drogę buntowników, jeśli dziewczyna od błyskawic straci swoją moc? Już wkrótce ogień ogarnie wszystko i spali bezpowrotnie Nortę, jaką Mare znała. 

"Franco" Kim Holden - 24 maja 2017


Franco Genovese jest perkusistą w światowej sławy amerykańskim zespole Rook. Chłopak ma wszystko. Zabójczy uśmiech, tatuaże, talent, ostry dowcip. A przy tym wszystkim serce ze złota.
Wiedzie dobre, stabilne, nieskomplikowane życie.
Jednak wieczór spędzony w niepozornym barze w Los Angeles wszystko to zmienia.
Do jego świata wkracza Gemma Hendricks.
Pochodząca z północnej Anglii, odnosząca sukcesy młoda pani architekt. Właścicielka uroczego uśmiechu, ciętego języka i nad wyraz ufnego serca.
Natychmiast coś ich do siebie przyciąga.
Gemma i Franco z miejsca się zaprzyjaźniają.
Ich znajomość nie potrwa długo, ponieważ kiedy za kilka dni wrócą do domów, rozdzielą ich tysiące kilometrów.
A może coś się zmieni?
Gemma ma pewne bliskie sercu marzenie.
Gdy Franco postanowi pomóc dziewczynie w spełnieniu go, wszystko może wywrócić się do góry nogami.
Czy ich przyjaźń będzie miała szansę przerodzić się w miłość? A może wszystko pójdzie w zapomnienie? 

"Czerwień rubinu" Kerstin Gier - 24 maja 2017


Nastoletnia Gwen odkrywa, że jest posiadaczką genu podróży w czasie. Przyjdzie jej się zmierzyć z zadaniami przekraczającymi jej epokę, a także... z miłością!
"Zimowy monarcha" Bernard Cornwell - 24 maja 2017


"Zimowy monarcha" Bernarda Cornwella mistrzowsko łączy klasyczną legendę i opowieść o nieustraszonym Arturze z emocjonującą historią walk o władzę rozgrywających się w tajemniczych, mrocznych czasach.
Gdy król Brytanii Uther żegna się z życiem, państwo ogarnia anarchia i nastaje niebezpieczny czas wewnętrznych podziałów. Armie saskie szykują się do najazdu na pogrążającą się w chaosie Brytanię.
Tylko Artur może powstrzymać saksońską furię i zapobiec upadkowi kraju. Jego dłoń dzierży wyjątkowy miecz – Excalibur, dar od czarownika Merlina, ale jego waleczne serce przepełnia miłość do Ginewry piękniejszej od wszystkich kwiatów. Czy przeznaczeniem Artura będzie zwycięstwo?
"Gniazdo" Maria Dahvana Headley - 24 maja 2017


Niezwykła kontynuacja cieszącej się uznaniem krytyków "Magonii" autorstwa Marii Dahvany Headley opowiada historię dziewczyny, która musi dokonać niemożliwego wyboru między dwiema rodzinami, dwoma domami i dwiema wersjami siebie samej.

Aza Ray znowu przebywa na ziemi. Jej chłopak Jason nie posiada się z radości, rodzina zaleczyła rany. Aza prowadzi zwyczajne życie, a raczej na tyle zwyczajne, na ile to możliwe dla kogoś, kto w poprzednim roku zmarł, obudził się na podniebnym statku i odkrył, że swoją pieśnią jest w stanie zmieniać świat. Jakaś część Azy wciąż tęskni za chmurami, niezależnie od tego, jak bardzo dziewczyna kocha ludzi na ziemi.

Jason, obsesyjnie pragnąc zapewnić ukochanej bezpieczeństwo, popełnia straszliwy błąd, a ona staje się zbiegiem w Magonii, gdzie sprzeciwia się własnej matce – surowej, żądnej krwi Zal Quel – i swojemu śpiewającemu partnerowi Daiemu. Aza musi odbyć podróż na skraj świata w poszukiwaniu legendarnej broni. Ta podróż zupełnie ją zmieni. 

"Ukryte życie lasu" David Haskell - 24 maja 2017


Przyjrzeć się z bliska maleńkim cudom natury, wsłuchać się w pieśń powstałą z pojedynczych dźwięków przyrody, wniknąć w las… Zapalony biolog David Haskell z wyczuciem i niezwykłym zamiłowaniem opowiada o dzikim lesie, a dokładniej o maleńkim jego wycinku, któremu cierpliwe przypatrywał się przez cały rok. W zebranych przez niego obserwacjach jak w soczewce ujawnia się złożona sieć procesów zachodzących w przyrodzie w kolejnych porach roku.
Salamandra przemykająca po liściu, pierwszy wiosenny kwiat, traszka, świetliki, porosty i mchy – oto mikrokosmos pełen nieoczekiwanych tajemnic, las w swoich zadziwiających przejawach, a w tle pobrzmiewające pytanie o miejsce człowieka w świecie natury.
Poetycka elegancja stylu, filozoficzna głębia przekazu i ogromna wiedza przyrodnicza zawarta w "Ukrytym życiu lasu" zaprowadziły Haskella aż do finału Nagrody Pulitzera. Jego książka, obsypana nagrodami, ukazała się w wielu krajach na całym świecie.

"Uwięzione" Natasha Preston - 24 maja 2017


Pewnego wieczoru Summer idzie sama na imprezę. Nigdy na nią nie dociera. Lewis, jej chłopak, później nie może sobie wybaczyć, że nie było go przy niej.

W jednej chwili szczęśliwa nastolatka traci kochającego chłopaka, rodziców i brata. Traci całe swoje życie, trafiając w miejsce, z którego nie ma ucieczki. Od tej pory nie będzie już sobą, Summer. Wraz z trzema innymi dziewczynami będzie musiała znosić życie w zamknięciu, codzienny strach i ból i… o wiele więcej. W tej sytuacji nie ma dobrych zakończeń.

Przeczytaj tę książkę, a nigdy już nie będziesz chciała dostawać kwiatów.
"Chandler" Laurelin Paige - 25 maja 2017


Przystojny biznesmen przy stole konferencyjnym prezentuje się dobrze. Jednak, jeśli chodzi o stół, to Chandler woli używać go zamiast łóżka. Chandler Pierce rzuca na kobietę nieodparty urok. Jednym spojrzeniem powoduje, że jej spódniczka sama się podwija. Mówią, że jego rozbujana pewność siebie to szczyt bezczelności, ale jeśli chodzi o szczyty to słynie raczej z ich wywoływania.  

Młodszy brat Hudsona nie robi planów na przyszłość. To nie w jego stylu. Jednak, kiedy poznaje Genevive Fasbender wszystko się zmienia. To pierwsza kobieta, która śmie twierdzić, że nikt jej nie zaspokoi. Nawet tak umiejętny kochanek jak Chandler. Jest zadziorna, odważna i uparta jak cholera. Czy żądny wrażeń mężczyzna postawi sobie za punkt honoru, żeby jej dogodzić?

Kiedy talent seksownego ogiera zostaje podważony, zaczyna się namiętna rywalizacja zmysłów.

I to tyle!
Coś szczególnie wpadło wam w oko?
Ja chciałabym przeczytać książki "Czerwień rubinu", "Chandler", "Księga kłamstw" i "Biała książniczka" <3

Zajrzyj również tu

42 komentarzy

 1. Osobiście kusi mnie Żerca i Gniazdo, na szczęście dzięki abonamentowi w pewnym serwisie ebooków, nie obciąży mnie to finansowo ;)
  Jeśli chodzi o ukryte życie lasu to tak jak tajemnice ptaków i tym podobne traktuje to jako klony Sekretnego Życia Drzew i jakoś nie mam ochoty patrzeć na coś co zostało stworzone "na fali popularności". Jeśli chodzi o Mroza to nie powiem podoba mi się jego cykl z panią adwokat ale jego błyskawiczne wręcz hurtowe tworzenie nowych książek jest odpychające.

  Pozdrawiam,
  a z okazji zbliżających się urodzin ściskam i gdybym miał czarodziejską moc robiłbym za dżina ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na sto procent przeczytam "Franco", "Tysiąc pocałunków" i "Confess", Ale bardzo kusi mnie też "Chłopak z innej bajki" i "Uwięzione" ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej kuszą mnie "Wszystkie twoje marzenia" oraz "Tysiąc pocałunków".

  OdpowiedzUsuń
 4. Deniwelacja i Zimowy Monarcha - jak najbardziej :D Niestety nie udało mi się dostać wydania recenzenckiego tego drugiego bo za mało wyświetleń bloga ;( Ale zawsze mogę kupić. Ciekawa jestem. A Mróz to Mróz i tu już jest obowiązek kupna :D

  Pozdrawiam,
  https://czytelniczyzamet.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej wyczekuję "Wszystkie twoje marzenia" Agata Czykierda-Grabowska, ale także na powieść Witkiewicz "Czereśnie zawsze muszą być dwie". Jeszcze tylko trochę ;p

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejna książki, na które nie mam już pieniędzy i miejsca :( A ciekawi mnie "Confess", "Chłopak z innej bajki", "Księga kłamstw" oraz "Tysiąc pocałunków".

  OdpowiedzUsuń
 7. Dwie pierwsze przeczytam, ale "Franco" też mnie kusi. :DD
  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 8. Może mi się źle wydaje, ale "Czerwień rubinu" miało już swoją premierę w 2010 roku. xD Właśnie mam zamiar odwiedzić bibliotekę, żeby przeczytać całą "Trylogię Czasu", której ta książka jest pierwszym tomem. :P
  Za całą serię "Uwikłanych" również się trzeba zabrać.
  Na pewno sięgnę po "Dziecko Ognia", "Uwięzione", "Najmroczniejszy sekret", "Zapisane w wodzie" i "Oszukaną". To są zdecydowanie moje klimaty i nie mogę się ich już doczekać. :D Nad "Księgą kłamstw" się jeszcze zastanawiam. Poczekam na twoją recenzję i dopiero się zdecyduję. :P
  Pozdrawiam Lex May

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja chcę "Zimowego Monarchę" <3 Od dawna chciałam się wziąć za książki tego autora, a jeszcze to wydanie jest takie cudne. Nie wiedziałam, że drugi tom "Cesarza" będzie już w maju... do przeczytania czeka u mnie pierwszy. Z innych, nie uwzględnionych, chcę drugi tom "Alcatraza" Sandersona. Będzie pod koniec maja, to idealny prezent na dzień dziecka ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeju, jakie pyszności się szykują! Mróz, Hoover i Królewska klatka to moje must have!

  OdpowiedzUsuń
 11. O jeju jej!! Ile super super książek! A czasu tak mało.. Chyba najbardziej ucieszyłam się z nowej historii Kasie West :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Najbardziej czekam na "Zimowego monarchę", "Confess", "Tysiąc pocałunków", "Chłopaka z innej bajki", "Franco", "Żercę" i może jeszcze "Panią ciemnego lasu", ale to zdecyduje dopiero po przeczytaniu pierwszego tomu, który już czeka na półce.
  Ufff... nie wiem za co ja to kupię ;P Chyba przyjdzie mi jeść chleb z ziemniakami ;P
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dopiero co skończyłam "Noc Kupały", a już za chwilę premiera "Żercy" :) Przynajmniej nie będę musiała się długo emocjonować. Chociaż byłam przekonana, że to trylogia. Cóż, te książki poprawiają mi humor, więc nie będę narzekać :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zdecydowanie mój majowy nr 1 to "Confess" :)

  OdpowiedzUsuń
 16. I znowu chcesz, żebym zbankrutowała. W planach must have jest nowy Mróz i Czerwień rubinu. Ale zakupy się na tym nie skończą, podsuwasz mi kilka ciekawych tytułów. I trzeba nadrobić zaległości z marca...

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 17. U mnie na półce prędzej czy później na pewno pojawi się kontynuacja Cesarza. Pierwsza część już zamówiona :) I to chyba wszystko, chociaż Gniazdo brzmi intrygująco (nie to, że najpierw wypadałoby przeczytać pierwszą część).

  A orientujesz się może, czy to nowe wydanie trylogii arturiańskiej jest w twardej czy miękkiej oprawie? Za każdym razem, gdy wznawiają tę serię, robią ładniejszą okładkę... Chociaż zakładka z Nieprzyjaciela Boga z poprzedniego wydania wciąż jest jedną z moich ulubionych :) I to mi przypomina, że wypadałoby doczytać Excalibura...

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno będzie w twardej oprawie :) Nie wiem tylko, czy będzie dostępna także w miękkiej ;)
   Pozdrawiam również!

   Usuń
 18. Masterton i Hearn - jak dla mnie.
  A ja Ci bardzo tego Cornwella polecam. To jest rewelacyjnie napisana trylogia arturiańska, bez zbędnych ozdobników i przejaskrawień, że Artur szlachetny, dobry i przyjemny. W rzeczywistości za często taki nie był, też miał ciemne i jasne strony, i autorowi wyszło świetnie ich ukazanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mówisz? Zastanawiałam się nad tą książką, ale jakoś nie bardzo lubię klasykę ;/

   Usuń
 19. Kilka pozycji, które dopisałam do listy, jednak mam postanowienie, że nowe książki kupię dopiero jak przeczytam 18, które mam w domu. Muszę się więc spiąć, dałam sobie czas do końca wakacji :O
  aga-zaczytana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Zapowiada się bardzo ciekawie :) W maju chyba ma również ukazać się "Arabski mąż" Tanya Valko i na tę pozycję czekam najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 21. Akurat nic dla mnie, ale niektóre okładki są naprawdę mega. ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Na Trylogie czasu czekam ale chyba w całości kupię bo już czytałam. To od Otwartego z z mieczem nawet bym chciała... Ale mnie wkurzyli, to na złość im nie przeczytam. Jak widzę kolejną książkę West to... Ughh! W sumie jak tak patrzę na te zapowiedzi to jest masa książek, na które mam ochotę ale z jakiegoś powodu ich nie chcę xD #żelaznalogika

  Otwórz Drzwi do Innego Wymiaru :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja w maju czekam w sumie tylko na Grimm City ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. Z tej listy, czekam na Wiatrodzieja i Najmroczniejszy Sekret. :) Poza tym jeszcze na kilka m.in. drugim tom Grimm City.

  OdpowiedzUsuń
 25. W takich chwilach jestem przeszczęśliwa, bo mam Legimi, więc przynajmniej trochę, odrobinkę zaoszczędzę :) Jeszcze tylko czas, żeby to wszystko przeczytać...

  OdpowiedzUsuń
 26. Będę musiała jak najszybciej kupić książkę chłopak z innej bajki i tysiąc pocałunków mój blog

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja właśnie się wymieniłam na "Wieczną księżniczkę", to jest pierwsza część tego cyklu Philippy Gregory i już nie mogę się doczekać jej przeczytania, jakkolwiek banalnie to zabrzmi xd Uwielbiam Tudorów i Henryka VIII - gdybym miała wybierać najciekawszą postać historyczną, byłby to właśnie on :D
  "Deniwelacja" to dla mnie oczywistość, zamawiam jak tylko mój portfel otrząśnie się po ostatnim zamówieniu :D

  OdpowiedzUsuń
 28. Czytałam już o zapowiedziach na innym blogu i wiele książek chciaiałabym przeczytać. No, tylko skąd wziąć czas i kasę? :( haha
  pozdrawiam!
  http://polecam-goodbook.blogspot.com/2017/04/propozycja-nie-do-odrzucenia-ojciec.html

  OdpowiedzUsuń
 29. O matko! Remigiusz Mróz pisze swoje książki jak szalony! Sama chciałabym mieć taką niewyczerpaną wenę :) W maju obchodzić będę urodziny, więc gdzieś tam mam cichą nadzieję, że ktoś wspaniałomyślnie sprezentuje mi któreś z tych cudeniek :D Z majowych premier najbardziej zainteresowała mnie książka Pauli Hawkins ,,Zapisane w wodzie", bo, pewnie jako jedna z niewielu, byłam zachwycona ,,Dziewczyną z pociągu". ,,Z innej bajki" też może być ciekawa, pewnie będzie lekką i przyjemną lekturą, tak jak poprzednie powieści Kasie West. ,,Księga kłamstw" jest intrygująca - będę czekać na Twoją recenzję! A ,,Tysiąc pocałunków" ma prześliczną okładkę. :)

  Pozdrowienia i buziaki!
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń
 30. Na razie czekam jedynie na wielki powrót Forsta - "Deniwelacja". <3Zainteresowała mnie też książka Charlotte Link - będzie na targach, więc mogłabym ją od razu podpisać. :)
  Pozdrawiam!
  http://sunny-snowflake.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 31. Jeszcze ani razu nie byłam na zapowiedziach, a wszystkie stąd znałam. Trochę jestem zawiedziona, myślałam że w maju już pójdziemy w stronę lata i będzie wielkie bum na nowości. No trudno...

  OdpowiedzUsuń
 32. Interesuje mnie 6 pozycji :D Zimowy monarcha, Królewska klatka, Wiatrodziej, to coś o tym, że przybranemu synowi zaczyna się ukazywać dawna matka (tak, tak, nie pamiętam tytułu a nie chce mi się przewijać do góry xD) i Biała księżniczka! I mega się cieszę, że wydają Trylogie czasu w tych okładkach <3

  OdpowiedzUsuń
 33. Fajne te zapowiedzi sie nam szykuja. Mam na nie ochote :-D

  OdpowiedzUsuń
 34. Z nowości też w maju ma wyjść 2 cześć ksiażki z serii nic do stracenia Wreszcie Wolni

  OdpowiedzUsuń
 35. "Zapisane w wodzie" już zamówione :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Czytałam Confess po angielsku. Rewelacja! Czekam z niecierpliwością na polską wersję. Kilka innych tytułów także mnie zaciekawiło :)

  OdpowiedzUsuń
 37. To jak bardzo nie mogę doczekać się Confess i Franco aż boli!

  czytamogladampisze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 38. Confess, Księga kłamstw, kolejny Chłopak od Kasie West i Gniazdo - na te książki czekam. :D

  OdpowiedzUsuń
 39. Nie mogę się doczekać "Zapisane w wodzie"!

  OdpowiedzUsuń

Obserwuj przez e-mail