Zapowiedzi na marzec 2017 - 38 premier niezwykłych książek

19 lutego

Witajcie w ten piękny i jakże cieplutki dzień! Mam nadzieję, że u was pogoda również dopisuje 😁.
Normalnie nie robię zapowiedzi, bo możecie je znaleźć na innych blogach, lecz marzec obfituje w takie cudeńka, że postanowiłam je wam zaprezentować. Będzie ich naprawdę sporo! Osobiście "na już" chcę mieć 5 pozycji, co nieczęsto się zdarza :).


Opisy pochodzą ze stron wydawnictw, a także ze strony Empiku.

"Wiedźma opiekunka" Olga Gromyko - 1 marca 2017


Wolha Redna, której niezwykłe przygody poznaliśmy w powieści Zawód: Wiedźma, powraca w drugim tomie bestsellerowych Kronik Belorskich autorstwa Olgi Gromyko – znanej w Polsce m.in. dzięki znakomitej trylogii Rok Szczura. Najbardziej W.REDNĄ wiedźmę w historii świata czekają nowe wyzwania – na początek egzaminy końcowe w Wyższej Szkole Magii, Wróżbiarstwa i Zielarstwa. Kiedy wydaje się, że wrota do wymarzonego życia stają przed dziewczyną otworem, musi ona udać się na staż do Jego Wysokości króla Nauma, a potem… potem już nic nie idzie zgodnie z planem.
Wolha Redna jednak nigdy nie poddaje się bez walki i nawet jeśli jej życiu zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo, wciąż pozostaje W.REDNĄ sobą. W Wiedźmie Opiekunce spotkamy starych znajomych i dobrze nam znany nieprzeciętny humor, ale też nowych barwnych bohaterów i nowe niezwykłe przygody rudej wiedźmy.
Przygotujcie się na potężną dawkę emocji, magii i humoru spod znaku Kronik Belorskich!

"Helisa" Marc Elsberg - 1 marca 2017


Oni nas zastąpią. Czy masz w sobie geny, które zapewnią ci przetrwanie?
Najnowsza powieść autora bestsellerowego Blackoutu.
Czy można wyleczyć poważą chorobę dzięki niewielkiej zmianie kodu DNA? A stworzyć zupełnie nowe gatunki roślin i zwierząt? Czy można genetycznie „zaprojektować” małego geniusza? I – co najważniejsze - czy to tylko pojedyncze eksperymenty, czy też celowe działanie na wielką skalę, które ma przygotować nowy, lepszy świat? Czy będzie w nim miejsce dla ciebie?
To, co brzmi jak opowieść science-fiction, dzieje się dzisiaj na naszych oczach."Turkusowe szale" Remigiusz Mróz - 1 marca 2017


 Do Anglii Polacy przybywają jako przegrani – najpierw kampanii wrześniowej, potem wojny we Francji. Brytyjscy przełożeni lekceważą ich umiejętności i wolę walki, nie spiesząc się z wpuszczeniem ich za stery samolotów. Trwa Bitwa o Anglię, liczy się każdy pilot, ale 307 Dywizjon Nocny Myśliwski pozostaje uziemiony. Morale spadają, a szeregi Lwowskich Puchaczy topnieją. Gdy w końcu jeden z Polaków weźmie sprawy w swoje ręce, wszystko się zmieni. Z nieba zaczną spadać niemieckie bombowce, dowódcy RAF-u będą rwać włosy z rozpaczy nad niesubordynacją Polaków, a angielskim elegantkom nagle zmiękną nogi. Nad dywizjonem wisi jednak niebezpieczeństwo, w jego szeregach bowiem ukrywa się szpieg…
Fascynująca powieść sensacyjno-przygodowa najpopularniejszego polskiego pisarza młodego pokolenia łączy w sobie doskonałą szpiegowską fabułę z wiernością historycznym źródłom. Wspaniała przygoda dla zainteresowanych II wojną światową, lotnictwem, a przede wszystkim dla miłośników polskiej ułańskiej duszy.

"Grom i szkwał" Jacek Łukawski - 1 marca 2017


W huku gromów i przy wtórze szkwału ważą się losy królestw po obu stronach Martwej Ziemi.

Arthornowi udaje się uciec z zamku opanowanego przez zdrajców, lecz najgorsze dopiero przed nim. Wkrótce znów wyruszy ku Martwicy, tym razem bez przygotowania, drużyny i wbrew własnej woli. Jednocześnie stary Garhard stara się opanować sytuację w Wondettel. To zadanie tym trudniejsze, że lord Auriss nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – podobnie jak wysłannicy sił potężniejszych, niż przeczuwają najwięksi mędrcy. Impas, jak się wydaje, może przełamać tylko obecność księżniczki Azure, która jednak przepadła bez wieści. Co zrobi Arthorn, gdy ją odnajdzie? Czy zdoła nakłonić ją do powrotu? Ile zdecyduje się poświęcić dla królestwa?

Mroczny cień Nife pochłania bezkresne stepy, czyha na sielskie Asnal Talath, sięga podziemnych Serc Dwargów i snuje się po pokładzie latającego okrętu. Wolno podąża ku granicy, za którą śpi niespokojne Wondettel.

"Strażak" Joe Hill - 1 marca 2017


Nikt nie wie dokładnie, kiedy i jak to się zaczęło. Przez kraj przetacza się przerażająca plaga, która uderza w kolejne miasta: Boston, Detroit, Seattle. Lekarze nazywają to Draco Incendia Trychophyton. Dla wszystkich innych to Dragonscale, wysoce zakaźny, śmiertelny zarodnik. Najpierw na ciele pojawiają się piękne czarno-złote plamy, a następnie ludzie stają w płomieniach. Zakażają się miliony, ogień wybucha wszędzie. Nie ma antidotum. Nikt nie jest bezpieczny.

Pielęgniarka Harper Grayson opiekowała się setkami zainfekowanych pacjentów, zanim jej szpital całkowicie spłonął. Teraz złote plamy odkryła na własnym ciele. W szpitalu widziała wiele matek, które rodziły zdrowe dzieci, więc wierzy, że jej dziecko też takie będzie... jeśli sama dożyje dnia porodu. Bardziej niż ognia musi jednak unikać zbrojnej Bojówki Kremacyjnej, samozwańczego oddziału ścigającego bezwzględnie wszystkich tych, którzy ich zdaniem noszą w sobie zarodniki. Gdy ludzkość pogrąża się w płomieniach i szaleństwie, na horyzoncie pojawia się tajemnicza i fascynująca postać: człowiek w brudnej, żółtej kurtce strażaka, noszący żelazny pręt. Szalony Strażak, przemierzający ruiny New Hampshire, zainfekowany Dragonscale, zdołał kontrolować w sobie ogień i używa go jak tarczy, broniąc ściganych, i broni, gdy mści się za skrzywdzonych. Harper musi poznać jego tajemnicę, nim ogarną ją płomienie.
Zachowajcie zimną krew, nadchodzi STRAŻAK!

"Ciało" Iga Horn - 1 marca 2017


Co łączy potworne znalezisko z wiedeńskiej plaży i ludzką skórę wyłowioną przed laty w Krakowie?
Koniec lata. Na Gänsehäufel, plaży nad Dunajem, odpoczywają całe rodziny. Kąpiący się młodzi ludzie zauważają w wodzie dziwny przedmiot. Po bliższych oględzinach okazuje się, że jest to ludzka skóra.
Paulina Weber, historyczka sztuki na uniwersytecie w Wiedniu, interesuje się tematyką okrucieństwa w sztuce. Jej były mąż, policjant Max Haas, łączy sprawę z plaży i przypadek sprzed 15 lat, kiedy to w Polsce wyłowiono z Wisły skórę zdjętą z ciała młodej dziewczyny. Wiedeńska komenda prosi o konsultacje analityka z Krakowa, Henryka Macha, okrzykniętego specjalistą od psychopatów. Paulina jest zafascynowana Machem, człowiekiem o niezwykłej inteligencji i wrażliwości na granicy neurozy.
Weber niespodziewanie otrzymuje e-mail z cytatem z Baudelaire’a i zdjęciem wyłowionej przez policję ludzkiej nogi.
A to dopiero początek makabrycznego ciągu wydarzeń.

"Spięcie" Sandra Brown - 1 marca 2017


Crawford Hunt, strażnik Teksasu, chce odzyskać córkę. Przed czterema laty, po śmierci żony, załamał się, a opiekę nad małą Georgią przejęli dziadkowie. Crawford jednak wypełnił wszystkie narzucone przez sąd wymagania i teraz los jego rodziny spoczywa w rękach sędzi Holly Spencer. Podczas rozprawy o przywrócenie Crawfordowi opieki nad córką do sali sądowej wpada zamaskowany napastnik. Strażnik Teksasu reaguje instynktownie i osłania Holly przed strzałem. Jednak jego bohaterski czyn szybko zaczyna być przedstawiany jako brawura i lekkomyślność. Chmury gromadzące się nad Crawfordem gęstnieją, gdy ten odkrywa przerażającą prawdę kryjącą się za napastnikiem i uświadamia sobie, że zleceniodawca ataku pozostaje na wolności. Crawford stawia sobie za cel schwytanie sprawcy. Jednak ścigając napastnika może zaprzepaścić szanse na odzyskanie córki i zniszczyć karierę Holly Spencer, która potrzebuje ochrony nie tylko przed zabójcą, lecz także przed zakazanym uczuciem, które zaczyna ich łączyć.


"Spowiedź diabła" Adrian Bednarek - 1 marca 2017


Jestem diabłem. Sam tak stwierdzisz, gdy dowiesz się, co zrobiłem.

Siedemnastoletnia Sonia, dziewczyna z dobrego i bogatego domu, zostaje oskarżona o zabójstwo brata bliźniaka. Odurzony alkoholem i narkotykami chłopak zastaje ją podczas erotycznej randki on-line, a następnie wypada z balkonu, skręcając sobie kark. Zrozpaczeni rodzice usiłują ratować przynajmniej ostatnie ze swoich dzieci i za kwotę dwóch milionów złotych wynajmują kancelarię Kuby Sobańskiego oraz jego wspólniczki Sandry. Tymczasem z kliniki odwykowej wychodzi dawna dziewczyna Kuby, Julia – obecnie pisarska celebrytka, autorka bestsellerowej książki "Sypiałam z Rzeźnikiem Niewiniątek".

"Fatalna lista" Vivian Siobhan - 1 marca 2017


Piękno i brzydota nie zawsze są kwestią wyglądu.

Wyobraź sobie, że gdy przychodzisz do szkoły, oczy wszystkich są wbite w jeden punkt. W listę. Czy znajdziesz na niej swoje nazwisko? A jeśli tak, to w której kategorii?

Co roku ktoś - nie wiadomo, kto - wybiera dwie dziewczyny z każdego rocznika. Jedna zostaje okrzyknięta najpiękniejszą, druga - najbrzydszą.
O tych spoza listy natychmiast się zapomina. Wybrane nagle znajdują się w centrum uwagi całej szkoły. Na liście są nazwiska ośmiu dziewcząt. W świecie po liście ich życie już nigdy nie będzie takie samo.
"Zakazane życzenie" Khoury Jessica - 1 marca 2017


Trzy życzenia. Każde ma swoją cenę. Ile warta jest miłość?

Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia.
Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny, więc aby przetrwać, musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty, będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu, kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia.
Wszystko się komplikuje, gdy Nardukha, potężny król dżinnów, oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradę Aladyna – człowieka, w którym Zahra… zakochała się wbrew sobie. Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolnością a uczuciem – zakazanym, lecz silniejszym niż wszystko, co znała do tej pory.
Skrywane przez stulecia tajemnice, baśniowy świat skrzący magią, niebezpieczeństwo i miłość wbrew wszelkim zasadom.

Baśń tysiąca i jednej nocy opowiedziana na nowo.

"Diabelska krew" James Rollins & Rebecca Cantrel - 1 marca 2017


Trzecia po Ewangelii krwi i Niewinnej krwi, a zarazem ostatnia część pisanego wspólnie z Rebeccą Cantrell cyklu Zakon Sangwinistów. Fabuła serii łączy elementy nauki, mitologii i religii z wartką akcją. Słowo „cud” zyskuje tu nowe znaczenie, a walka dobra ze złem jest znacznie bardziej skomplikowanym przedsięwzięciem, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Autorzy Diabelskiej krwi zabierają nas do świata, gdzie bramy piekła będą musiały zostać roztrzaskane, by ludzkość mogła poznać swoje przeznaczenie…

Plaga brutalnych morderstw ogarnia świat. Archeolog, dr Erin Granger, musi rozszyfrować przesłanie proroctwa przepowiedzianego w spisanej przez Chrystusa i zaginionej przez wieki tajemniczej księdze zwanej Ewangelią krwi. Widmo spełniającej się apokalipsy zmusza Erin do połączenia sił z sierżantem Jordanem Stonem oraz ojcem Rhunem Korzą i odnalezienia skarbu zaginionego przez stulecia. Ale to, czego szukają, spoczywa w rękach ich wroga, demona o imieniu Legion, którego boją się nawet mury Watykanu.
W poszukiwaniu klucza do zbawienia Erin i jej towarzysze przemierzą wiele krajów i epok. Będą mieli okazję przyjrzeć się zakurzonym półkom w watykańskim ściśle tajnym archiwum, a nawet średniowiecznym laboratoriom, w których alchemicy wieki temu dopuszczali się okropnych rzeczy. Wskazówki do odnalezienia skarbu ukryte są w pochodzących z czasów antycznych podziemnych kaplicach i górskich jaskiniach. Aby ochronić świat, dr Granger będzie musiała przejść przez bramy piekła, by spotkać się z tym, który za tym wszystkim stoi – Lucyferem.

W tym niezwykłym finale serii Rollins i Cantrell zabierają swoich czytelników do czeluści piekieł, gdzie ci będą musieli zmierzyć się ze swoimi największymi demonami, by odpowiedzieć na kluczowe pytanie: Jaką cenę zapłaci ludzkość za wolność i zbawienie?

"Silver - Trzecia księga snów" Kerstin Gier - 1 marca 2017


Wielki finał Trylogii Snów! Są na świecie ludzie, którzy mają dostęp do snów. Z marzeń sennych można się bardzo wiele dowiedzieć - pogrzebać w świadomości i podświadomości. Można też popchnąć śniącego do czynów, których nigdy nie dopuściłby się na jawie... Główna bohaterka serii, Liv Silver, ma same kłopoty. Jej antagonista Arthur rośnie w siłę, blogerka Secrecy wie coraz więcej, a groźna Anabel znów pojawia się na sennych korytarzach. Liv musi połączyć siły z przyjaciółmi, żeby chronić siebie i bliskich przed niebezpieczeństwem, które czyha na jawie i we śnie.
"Opowieści z Akademii Nocnych Łowców" Cassandra Clare i inni - 1 marca 2017


UWAGA! ZAWIERA SPOILERY DO "DARÓW ANIOŁA"! [ostrzeżenie od właścicielki bloga]

Simon Lewis był człowiekiem i wampirem, a teraz staje się Nocnym Łowcą. Jednak wydarzenia „Miasta Niebiańskiego Ognia” odarły go ze wspomnień i Simon nie bardzo wie, kim jest. Wie, że przyjaźnił się z Clary i że przekonał skończoną boginię Isabelle Lightwood, żeby się z nim spotykała… ale nie ma pojęcia, w jaki sposób. Kiedy zatem Akademia Nocnych Łowców ponownie otwiera swoje podwoje, Simon rzuca się w nowy świat polowania na demony, zdecydowany odnaleźć siebie, odnowić dawne związki i stać się prawdziwym Nocnym Łowcą. Jednak wkrótce zdaje sobie sprawę, że w Akademii nic nie jest proste i oczywiste…"Mitologia nordycka" Neil Gaiman - 1 marca 2017


Wielkie nordyckie mity to jeden z korzeni, z których wyrasta nasza tradycja literacka - od Tolkiena, Alana Garnera i Rosemary Sutcliff po "Grę o tron" i komiksy Marvela. Stały się też inspiracją dla wielu obsypanych nagrodami bestsellerów Neila Gaimana. Teraz sam Gaiman sięga w odległą przeszłość, do oryginalnych źródeł tych opowieści, by przedstawić nam nowe, barwne i porywające wersje największych nordyckich historii. Dzięki niemu bogowie ożywają - pełni namiętności, złośliwi, wybuchowi, okrutni - a opowieść przenosi nas do ich świata - od zarania wszechrzeczy, aż po Ragnarok i zmierzch bogów. Barwne przygody Thora, Lokiego, Odyna czy Frei fascynują współczesnego czytelnika, a żywy, błyskotliwy język sprawia, że aż proszą się o to, by czytać je na głos przy ognisku w mroźną gwiaździstą noc.
"Slade house" David Mitchell - 3 marca 2017


W wąskim zaułku nieopodal popularnego wśród robotników brytyjskiego pubu ceglany mur skrywa wejście do Slade House. Drzwi otworzą się wyłącznie w pewnych ściśle określonych warunkach – a wtedy nieznajomy odźwierny powita was po imieniu i zaprosi do środka… Z początku nie będziecie chcieli wyjść. A potem odkryjecie, ze wyjść nie możecie. Co dziewięć lat mieszkańcy Slade House – niezwykłe rodzeństwo – wystosowują niepowtarzalne zaproszenie dla kogoś, kto jest inny od wszystkich albo po prostu samotny: nad wiek rozwinięty nastolatek, świeżo rozwiedziony policjant, nieśmiała studentka… Co naprawdę dzieje się we wnętrzu Slade House? Dla tych, którzy się tego dowiedzą, będzie już za późno…"Grób mojej siotry" Robert Dugoni - 8 marca 2017


Tracy Crosswhite przez lata kwestionowała fakty dotyczące zniknięcia jej siostry. Nie wierzy, że Edmund House, przestępca seksualny oskarżony i skazany za zamordowanie Sary, jest faktycznym sprawcą tej zbrodni. Licząc, że uda jej się odnaleźć prawdziwego mordercę i wymierzyć sprawiedliwość, Tracy wstępuje do policji i zostaje detektywem w wydziale zabójstw w Seattle, poświęcając się bez reszty tropieniu przestępców.
Gdy ciało Sary zostaje odnalezione w pobliżu ich rodzinnego miasta na północy Gór Kaskadowych w stanie Waszyngton, Tracy ze zdwojoną energią rzuca się w wir pracy, by odnaleźć odpowiedzi na pytania, które dręczą ją od lat. Szukając prawdziwego zabójcy siostry, odkryje tajemnice, które podważą jej wspomnienia z przeszłości, i otworzy drzwi śmiertelnemu niebezpieczeństwu.
"Pegaz: Zmierzch Olimpu" Kate O'Hearn - 8 marca 2017


Szósty i ostatni tom cyklu PEGAZ

Emily ma coraz mniej mocy, nie potrafi przywyknąć do swojego nowego ciała, a najbliżsi zaczęli traktować ją z rezerwą. Mało tego – dziewczyna musi się zmierzyć z tajną agencją CRU, która uwięziła jej przyjaciół. Razem z Pegazem udaje się do Londynu, aby ich uwolnić. Sytuacja się komplikuje. Ujawnienie początków agencji kieruje na trop tajemnicy zagrażającej całemu uniwersum. Emily będzie musiała dokonać trudnego wyboru. Tym razem kres Olimpu wydaje się nieuchronny…
"Inwigilacja" Remigiusz Mróz - 15 marca 2017


Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo że rodzice rozpoznają w nim syna, on sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego.
Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu na islam i powrocie do Polski mężczyzna znalazł się na celowniku służb. Gdy pojawiają się zarzuty, że przygotowuje zamach terrorystyczny, zwraca się o pomoc do prawniczki, która niegdyś zasłynęła obroną pewnego Roma.
Joanna Chyłka niechętnie podejmuje się sprawy. Słynie bowiem nie tylko z ciętego języka, ale także z niechęci do obcych. W dodatku nie jest przekonana, czy jej nowy klient w istocie nie planuje zamachu…


"Biały piasek" Brandon Sanderson - 15 marca 2017

Nowa saga autorstwa Brandona Sandersona, pełna przygód i magii. Na planecie Taldain legendarni mistrzowie piasku ujarzmiają tajemne moce i w spektakularny sposób manipulują piaskiem. Ale kiedy w wyniku spisku zostają prawie wszyscy wymordowani, ostatni z nich, Kenton, otoczony przez wrogów, zawiera niespodziewany sojusz z Khriss – zagadkową kobietą z Cieniostrony, która skrywa własne tajemnice.

Biały Piasek to kluczowy, wcześniej niepublikowany element rozrastającego się uniwersum cosmere Brandona Sandersona. Tekst został zaadaptowany przez Rika Hoskina (Mercy Thompson), z rysunkami Juliusa Gopeza i kolorami Rossa Campbella. Imponująca nowa saga dla miłośników fantastyki i przygód łączy wspaniałą stronę wizualną z typowym dla Sandersona podejściem do systemów magii.  
"Idealny stan" Brandon Sanderson - 15 marca 2017


Bóg-Cesarz Kairominas jest panem wszystkiego, co go otacza. Pokonał wszystkich wrogów, zjednoczył cały świat pod swoimi rządami i opanował magię. Większość czasu zajmują mu potyczki z arcywrogiem, który wciąż próbuje najechać świat Kaia.
Dziś jednak jest inaczej. Dziś Kai musi się udać na randkę.
Zewnętrzne moce zmusiły go do spotkania z kimś, kto mu dorównuje – kobietą z innego świata, która osiągnęła równie wiele, co on. Co się stanie, kiedy najważniejszy mężczyzna na świecie zostanie zmuszony, by zjeść kolację z najważniejszą kobietą?

"Legion" Brandon Sanderson - 15 marca 2017


Stephen Leeds jest całkowicie zdrowy na umyśle. To jego halucynacje są szalone.
Stephen jest geniuszem o niezrównanych zdolnościach, który w ciągu zaledwie kilku godzin może opanować dowolną umiejętność, zawód lub dziedzinę sztuki. Niestety, by pomieścić całą tę wiedzę, jego umysł tworzy wyobrażonych ludzi – Stephen nazywa ich aspektami – by zachować i uzewnętrzniać wszystkie informacje. Dokądkolwiek Stephen się udaje, towarzyszy mu drużyna wyobrażonych ekspertów, która udziela rad, interpretuje i objaśnia. Wykorzystuje ich do rozwiązywania problemów... nie za darmo.
Ale jego umysł robi się nieco zatłoczony, a aspekty mają tendencję do życia własnym życiem. Kiedy pewna firma wynajmuje go do odzyskania skradzionego sprzętu – aparatu, który może rzekomo robić zdjęcia przeszłości – Stephen pakuje się w przygodę, która zmusi go do udania się na drugi koniec świata i walki z terrorystami. To, co odkryje, może podważyć fundamenty trzech najważniejszych światowych religii – i, być może, dać mu niezwykle ważną wskazówkę co do prawdziwej natury jego aspektów.


"Quidditch przez wieki" J. K. Rowling - 15 marca 2017


Jeśli was ciekawi, skąd pochodzi złoty znicz, w jaki sposób powstały tłuczki albo dlaczego emblematem Wedrowców z Wigtown jest topór rzeźnicki, weźcie do ręki Quidditch przez wieki. Młodzi miłośnicy quidditcha sięgają po tę książkę w bibliotece szkolnej Hogwartu niemal codzienne!
Wpływy z niniejszego wydania zostaną przekazane organizacjom charytatywnym wspierającym dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej, by zmieniać ich życie na lepsze. 20% wpływów trafi do Comic Relief, a 80% zasili konto Lumos.
Comic Relief jest organizacją charytatywną zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii pod numerem 326568 (Anglia i Walia) i SC039730 (Szkocja). Fundacja Lumos jest zarejestrowana pod numerem 1112575.

"Baśnie Barda Beadle'a" J. K. Rowling - 15 marca 2017


Baśnie barda Beedle’a to zbiór pełen magii, poruszających opowieści, które wzruszają, bawią, a czasem przerażają i wywołują dreszcz lęku przed śmiercią. Przełożone z run antycznych przez Hermionę Granger i opatrzone obszernym komentarzem Albusa Dumbledore’a, to przepiękne wydanie nadaje nowy blask klasycznym baśniom dla młodych czytelników. Zbiór ze wstępem J.K. Rowling i ilustracjami znakomitego chorwackiego artysty Tomislava Tomica przestraszy i zachwyci zarówno mugoli, jak i czarodziejów.
Wpływy z niniejszego wydania zostaną przekazane organizacjom charytatywnym wspierającym dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej, by zmieniać ich życie na lepsze. 20% wpływów trafi do Comic Relief, a 80% zasili konto Lumos.
Comic Relief jest organizacją charytatywną zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii pod numerem 326568 (Anglia i Walia) i SC039730 (Szkocja). Fundacja Lumos jest zarejestrowana pod numerem 1112575.


"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" J.K. Rowling


Nowe wydanie leksykonu towarzyszącego serii o Harrym Potterze z przedmową J.K. Rowling (występującej jako Newt Skamander), zawierające sześć nieznanych dotąd zwierząt!
Mistrzowskie dzieło Newta Skamandera, które bawi i uczy czarodziejów od pokoleń, już w momencie wydania trafiło na listę podręczników Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” są niezastąpionym wprowadzeniem do świata magicznych stworzeń.
Liczne podróże i odkrycia Skamandera zaowocowały tomem o niezrównanym znaczeniu. Niektóre ze zwierząt, jak hipogryf, bazyliszek, rogogon węgierski, będą znane czytelnikom „Harry’ego Pottera”. Inne zaskoczą nawet najgorliwszych amatorów magizoologii.
Odkryj niesamowite zwyczaje magicznych zwierząt na pięciu kontynentach…
Wpływy z niniejszego wydania zostaną przekazane organizacjom charytatywnym wspierającym dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej, by zmieniać ich życie na lepsze. 20% wpływów trafi do Comic Relief, a 80% zasili konto Lumos.

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz" J. K. Rowling - 15 marca 2017


Pobyt magizoologa Newta Skamandera w Nowym Jorku miał być tylko krótką przerwą w podróży. Jednak gdy ginie jego magiczna walizka i fantastyczne zwierzęta wydostają się na wolność, zaczynają się prawdziwe kłopoty. Scenariusz filmowy „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to nowa, oryginalna opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu autorstwa Newta Skamandera. J.K. Rowling, autorka bestsellerowej, uwielbianej na całym świecie serii o Harrym Potterze, tym razem debiutuje w roli scenarzystki filmowej. Jest to epicka, pełna przygód opowieść w najlepszym wydaniu; fantastyczna galeria niesamowitych postaci i magicznych stworzeń. Nieważne, czy jesteś fanem Pottera, czy po raz pierwszy spotykasz się ze światem czarodziejów, ta pozycja jest obowiązkowa dla każdego kinomana i czytelnika. Premiera filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” odbyła się  18 listopada 2016.
"O wiele więcej" Kim Holden - 15 marca 2017


Miłość to dziwna sprawa. Pojawia się znikąd. Nie ma w niej logiki. Nie da się jej zmierzyć. To mieszanka uczuć i pasji – połączenie niebezpieczne, podsycające miłość... ale również nienawiść.

Poznałem obydwa te uczucia i jestem w nich ekspertem.

Zakochałem się w Mirandzie ślepo i bezgranicznie. Wyidealizowałem sobie jej obraz. Jednak marzenia są niczym dym. Unoszą się nad nami, nieuchwytne, aż w końcu wydaje nam się, że ich pragniemy. I potrzebujemy. Taka była również Miranda. Ulotna niczym dym. Myślałem, że jej pragnę. Sądziłem, że jej potrzebuję. W końcu jednak dopadła mnie szara rzeczywistość. Wypatroszyła mnie ze złudzeń niczym okrutny drapieżnik. Rzeczywistość bywa podła. Tak jak Miranda. A ja potrafię być czasem strasznym głupcem... Który mimo wszystko nadal wierzy.

W marzenia. W ludzi. I w miłość.

"Siedem sióstr" Lucinda Riley - 15 marca 2017


Na wieść o śmierci bajecznie bogatego i otoczonego aurą tajemniczości ojca Maia D'Aplièse i jej pięć sióstr, wszystkie adoptowane przez Pa Salta jako małe dziewczynki, spotykają się w domu, w którym spędzały dzieciństwo.

„Atlantis” – to wspaniały zamek położony nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Każda z dziewcząt otrzymuje wskazówkę, która pozwoli jej odkryć istotę dziedzictwa otrzymanego w spadku po ukochanym ojcu.

Maię tropy wiodą do zrujnowanej willi w Rio de Janeiro, gdzie poznaje historię swojej przodkini z czasów Belle Époque, pełnej pasji Izabeli Bonifacio.

Elementy zagadkowej układanki zaczynają powoli tworzyć całość.


"Konklawe" Robert Harris - 15 marca 2017


W ciągu następnych 72 godzin jeden z nich stanie się najpotężniejszym przywódcą duchowym na ziemi
W Watykanie umiera propagujący ideę Kościoła ubogiego, znienawidzony przez Kurię papież. Misja przeprowadzenia konklawe przypada w udziale mającemu za sobą kryzys wiary dziekanowi kolegium kardynalskiego, kardynałowi Lomeliemu. Do wzięcia udziału w wyborach uprawnionych jest stu siedemnastu kardynałów, lecz tuż przed rozpoczęciem głosowań w Domu Świętej Marty pojawia się kolejny, nieznany nikomu kardynał Benitez z Filipin, którego zmarły papież podniósł do tej godności w tajemnicy przed watykańskimi urzędnikami.
Zamknięci we wnętrzu Kaplicy Sykstyńskiej elektorzy modlą się o to, by Duch Święty oświecił ich i pomógł dokonać właściwego wyboru, bardzo szybko jednak obok toczącego się od dziesięcioleci sporu tradycjonalistów i liberałów zaczynają się między nimi całkiem ziemskie intrygi i knowania. Lomeli musi rozstrzygnąć w swoim sumieniu, czy jako dziekan kolegium ma się ograniczać wyłącznie do spraw organizacyjnych, czy też spróbować wpłynąć na przebieg głosowania poprzez ujawnienie mrocznej przeszłości głównych pretendentów. Ostateczny wynik konklawe okaże się jednak i tak nie całkiem zgodny z jego intencjami.

"Głębia Challangera" Neal Shusterman - 15 marca 2017


Opowieść o chłopcu, który powoli pogrąża się w chorobie psychicznej. Caden Bosch jest rozdarty między tym co widzi, a tym, co wie, że jest prawdziwe. Ma paranoje i halucynacje. Jest zdolnym uczniem liceum obdarzonym artystyczną wrażliwością, jednak coraz częściej wydaje mu się, że bierze udział w misji badającej Głębię Challengera, najgłębiej położonego punktu Rowu Mariańskiego (10 994 metrów pod poziomem morza). Jest świadomy, że jego świat się rozpada i coraz bardziej przerażony, że powoli przestaje odróżniać, co jest prawdą, a co ułudą. Rodzina i przyjaciele dostrzegają zmiany w jego zachowaniu i zaczynają się poważnie niepokoić. Zostaje przyjęty do szpitala psychiatrycznego i poddany leczeniu. Teraz to personel medyczny staje się załogą statku ku zdrowieniu.

"Powstanie" Ian Tregillis - 15 marca 2017


Odrodzony w ogniach zniszczonej Wielkiej Kuźni Jax rozpoczyna życie jako wolny klakier. Z wyzwoleniem wiąże się jednak ogromne brzemię. Jax pragnie wolności dla swoich mosiężnych braci i sióstr. Nadziei upatruje w na poły legendarnej królowej Mab i jej mitycznej arkadii ukrytej gdzieś daleko na północy kontynentu.

Berenice pełniła funkcję Talleyranda – szpiegmistrzyni, bohaterki dziesiątków opowieści, herosa ludu Nowej Francji. A potem popełniła błąd… Została wygnana z kraju i pochwycona przez drakońską sekretną policję zegarmistrzów. Choć jej dni zdają się policzone, nadal zamierza za wszelką cenę dążyć do odmienienia losów wojny.

Mosiężny Tron planuje znów najechać francuskie ziemie. Ostatnim bastionem Francuzów jest dotąd niezdobyta twierdza Zachodniej Marsylii. Właśnie tu do obrony przygotowuje się kapitan Hugo Longchamp. Zadanie ma wyjątkowo trudne, bo naprzeciw niestrudzonej armii mechanicznych żołnierzy może wystawić jedynie znękane i nieprzetestowane oddziały złożone w większości z kupców i rzemieślników. Sytuacja dawno nie była tak beznadziejna.

"Strażnicy światła" Abby Geni - 16 marca 2017


Siedmioro ludzi. Jedna mała wyspa. Wyizolowane środowisko, ograniczona grupa, problemy z zaufaniem oraz bezwzględna, tylko pozornie losowa śmierć raptownie zbierająca żniwo. Strażnicy światła to thriller, który przedstawia świat dzikiej natury i spektakl grozy.

Miranda jest fotografką natury, która została wysłana na zawodową misję. Jej zadaniem jest robienie zdjęć ukazujących piękno otaczającej przyrody maleńkiej wyspy. Towarzyszy jej jedynie sześciu osobliwych naukowców. Dzień po dniu, Miranda jest świadkiem niewiarygodnych wydarzeń, pogłębia swoje przywiązanie do egzotycznych wysp i współtowarzyszy. Jednak mimo zażyłości, czuć dziwny niepokój w powietrzu i budzące lęk podejrzenia. Atmosfera robi się coraz gęstsza. Słychać szepty o legendzie mówiącej, że miejsce ich zamieszkania zwie się "Wyspami Śmierci". A z każdym kolejnym aktem przemocy robi się… duszno. I już każdy jest podejrzany o najgorsze.


"Ostatnia więź" Brian Staveley - 21 marca 2017


Po "Mieczach cesarza" i "Boskim ogniu" akcja trylogii Briana Staveleya doczekała się imponującego zwieńczenia w trzecim tomie zatytułowanym Ostatnia więź, w którym wojna ogarnia całe Cesarstwo Annuru.

Starożytni Csestriimowie powracają, aby dokończyć dzieła unicestwienia ludzkości; armie maszerują na stolicę; krwiopijcy, samotne istoty czerpiące swoje niezwykłe moce ze świata natury, angażują się u boku każdej z walczących stron, aby wpłynąć na wynik wojny; zaś kapryśni bogowie pod ludzką postacią przemierzają ziemię w sobie tylko wiadomych celach.

W środku tego całego zamieszania trójka cesarskiego rodzeństwa – Valyn, Adare i Kaden – zaczyna rozumieć, że nawet jeśli zdołają przeżyć katastrofę swojego świata, to niekoniecznie uda im się pogodzić trzy własne, sprzeczne wizje przyszłości.


"Walka" Vi Keeland - 23 marca 2017


Zawodnik MMA- współczesny gladiator uwodzący nieskończonymi pokładami testosteronu Okazuje się, że w życiu profesjonalnego fightera walka może mieć różne znaczenia. Nico Hunter dochodzi do wniosku, że ta pełna adrenaliny, rozgrywana w klatce nie może równać się z wewnętrznymi zmaganiami z... samym sobą.
Spokojna Elle prowadzi nudne, ustatkowane życie. Dobrą pracą i gustownie urządzonym mieszkaniem wynagradza sobie monotonię życia. Facet, z którym spotyka się już nieco ponad dwa lata nie dostarcza jej żadnych wrażeń, ale tak jest bezpieczniej. Stateczniej. Gruby mur, który przez lata budowała wokół swego serca, pozostaje nienaruszony. I dobrze. Przeszłość kobiety jest wystarczającym dowodem na to, co może się wydarzyć, jeżeli straci się kontrolę​. ​W​szystko zmienia się w dniu, w którym seksowny zawodnik MMA wchodzi do biura Elle.
Okazuje się, że wytatuowany, umięśniony fighter wniesie niemałe emocje do poukładanego życia pięknej prawniczki.


"Cesarz ośmiu wysp" Lian Hearn - 29 marca 2017


Ambitny władca zostawia swojego bratanka na pewną śmierć i przejmuje jego ziemie.

Uparty ojciec zmusza młodszego syna, żeby oddał swoją żonę starszemu bratu.

Tajemnicza kobieta szuka pięciu ojców dla swoich dzieci.

Potężny kapłan ingeruje w sprawy sukcesji Lotosowego Tronu.

Oto wątki misternego arrasu utkanego z losów rozgrywających się na tle dzikiego lasu, eleganckiego dworu i krwawych pól bitewnych. Osadzony w mitycznej średniowiecznej Japonii, zamieszkanej przez wojowników, zabójców, zjawy i duchy opiekuńcze, "Władca ośmiu wysp" jest błyskotliwą powieścią, pełną dramatów i intryg, i zaledwie początkiem pasjonującej, epickiej przygody: "Opowieści o Shikanoko".


"Królestwo kanciarzy" Leigh Bardugo - 29 marca 2017


Kaz Brekker i jego ekipa dopiero co przeprowadzili skok przekraczający najśmielsze wyobrażenia. Zamiast jednak dzielić sowite zyski, muszą walczyć o życie. Zostali wystawieni do wiatru i poważnie osłabieni; dokucza im brak funduszy, sprzymierzeńców i nadziei.

Na ulicach miasta trwa wojna. Wzajemna lojalność w obrębie ekipy – i tak już krucha i wątpliwa – zostaje wystawiona na ciężką próbę. Kaz i jego ludzie muszą się postarać, żeby znaleźć się po stronie zwycięzców. Bez względu na koszty.

"Pragnienie" Jo Nesbo - 29 marca 2017


Kobieta, która umówiła się na randkę przez internet, zostaje znaleziona martwa. Ślady pozostawione na jej ciele wskazują, że morderca jest wyjątkowo bezwzględny. Presja mediów i społeczeństwa, by znaleźć mordercę, jest na tyle duża, że policja zwraca się do Harry'ego Hole. Niepokorny detektyw podejmuje śledztwo dopiero, gdy zaczyna podejrzewać, że morderstwo ma związek z jego nierozwiązaną sprawą z przeszłości.


"Nothing more" Anna Todd - 29 marca 2017


Kiedy Dakota, dla której przeprowadził się do Nowego Jorku, nagle oświadczyła mu, że to koniec, świat Landona legł w gruzach. Chłopak dzieli życie między pracę a studia, wieczory spędzając przed telewizorem z Tessą – również pogrążoną w smutku po rozstaniu z Hardinem. Landon nie spodziewa się, że odwiedzająca ich czasem koleżanka dziewczyny, urocza cukierniczka Nora, zawróci mu w głowie… akurat wtedy, gdy Dakota ponownie spróbuje odnaleźć w jego ramionach schronienie. Landon czuje, że z tej sytuacji nie ma dobrego wyjścia i prędzej czy później czyjeś uczucia zostaną zranione. Co gorsza, wizytę w Nowym Jorku zapowiada Hardin. Landon jest rozdarty. Nie chce zranić uczuć Tessy, ale jednocześnie zależy mu na poprawieniu relacji z przyrodnim bratem. Będzie jednak musiał opowiedzieć się po jednej ze stron.
"Zły Romeo" Leisa Rayven - 29 marca 2017


Cassie była uroczą dziewczyną z wielkimi ambicjami. Piekielnie zdolny Ethan miał reputację złego chłopca. Zagrali Romeo i Julię – i zmieniło się wszystko. Wielka miłość, jak w dramacie Szekspira, była im pisana. Jednak zły Romeo złamał Julii serce...

Kilka lat później grają razem na Broadwayu. Gdy spotykają się na scenie, są zmuszeni do konfrontacji z własnymi emocjami. Ethan próbuje odzyskać zranioną Cassie, jednak oboje w niczym nie przypominają siebie sprzed lat...
Czy kiedy kurtyna opadnie, ujawnią, co tak naprawdę kryje się w ich sercach?
Uh... Trochę tego wyszło, ale marzec obfituje w tyyyyyle ciekawych premier... Dajcie znać, czy na którąś z tych premier czekacie! :)

Zajrzyj również tu

76 komentarzy

 1. Walka, Zakazane życzenie, Silver 3, Zły Romeo -to muszę przeczytać.
  Królewstwo Kanciarzy pewnie będzie pieknie wydane jak jedynka i muszę nadgonić.
  <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Królestwo kanciarzy będzie miało czerwone brzegi <3

   Usuń
 2. Ja najbardziej czekam na ,,Silver" ,,Inwigilację" oraz ,,Królestwo Kanciarzy", aczkolwiek jak sobie właśnie przeglądałam u ciebie te zapowiedzi to bardzo zainteresowała mnie ,,Helisa", więc może sięgnę. :3
  Mam to szczęście, że już ,,Zakazane życzenie" przeczytałam. ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Silver u mnie już zamówione! :)
   Zakazane życzenie ma śliczną okładkę <3

   Usuń
 3. Ty już wiesz na co ja czekam xD Wiedzmo, przybywaj! No i Silver i Zakazane życzenie... I pewnie jeszcze coś o czym juz zapomniałam, a niby przed sekundą widziałam xD O! To od Feeri bodajże, z listą... Miętowa okładka z dziołchą siedzącą pod ścianą :') a jak już o okładkach mowa, to widzę, że Mróz znów króluje na okładce. Dosłownie, bo tytuł ledwo widać, w przeciwieństwie do nazwiska XD
  Buziak ;*
  Q.

  Ps. Ty faktycznie zwykle takich nie robisz xD aż musialam wejść zobaczyć co Cię do tego skłoniło xd

  www.doinnego.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No co Ty? Kurde, powiem Ci, że ta dziwna młodzieżówa też mnie zaintrygowała, ale kurde, w domu mam jeszcze 200 nieprzeczytanych :< I kompletny brak miejsca.
   Eeee tam, moim zdaniem jest super :D Tym razem ładnie to wygląda :)
   No widzisz xD Nie robię, bo jak mam robić posta z 5 premierami to nie widzę sensu.
   A! O buziaku bym zapomniała xD :*

   Usuń
 4. Jeju aż tyle książek? :)
  Widzę kilka ciekawych tytułów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogrom, a i tak jeszcze kilku świetnych nie wrzuciłam!

   Usuń
 5. Pokrywa nam się 15 tytułów, tylko przyznam, że dwa z nich już miałam okazję przeczytać (Bad Romeo i Lista)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurde, obie te pozycje mnie strasznie zaintrygowały...

   Usuń
 6. Większość książek nie jest w moim typie, ale niektóre - owszem.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie: http://www.szeptyduszy.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę :)
   Pozdrawiam i dziękuję za zaproszenie :)

   Usuń
 7. Wow! Nie wiedziałam, że aż tyle dobrych powieści pojawi się w marcu! Najbardziej nie mogę się doczekać "Zakazanego życzenia", "Mitologii nordyckiej" i "Królestwa kanciarzy" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Królestwo kanciarzy też mam zamiar kupić <3

   Usuń
 8. W marcu normalnie zbankrutuje i to przez tyle swietnych premier :) Gdybym mogła to najchętniej wszystkie bym zakupiła ale na pewno zdecyduje się na jakieś pozycje. Może Marcka Elsberga nie bo jeszcze na półce stoi nieprzeczytany blackout :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj w klubie :) Też mam Blackout u siebie :D

   Usuń
 9. "Helisa" ma średni opis, ale dam szanse tej pozycji i będę wyczekiwała jakiejś recenzji. Może mnie ktoś przekona :P W sumie oprócz tego nic mnie nie zainteresowało. Jedynie Mróz lekko poddenerwował i te jego nazwisko większe od tytułu. Nie wiem o co chodzi grafikowi.
  Pozdrawiam, Wielopasja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahhaha xD Mróz jakoś strasznie zaczął działać Ci na nerwy, co? :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 10. Ja czekam przede wszystkim na Hilla i drugą część Szóstki wron.

  OdpowiedzUsuń
 11. Taki tytuł zdecydowanie zachęca do zajrzenia tu :D
  Ooo i znowu coś nowego od pana Mroza. :P Okładka podoba mi się, ale opis mnie jakoś nie zaciekawił. Muszę chyba sobie zrobić przerwę od twórczości Remigiusza Mroza na jakiś czas. xd
  "Fatalna lista" mnie zainteresowała. Nie liczę tu na jakieś wielkie WOW, ale mam ochotę ją sobie przeczytać. :>
  SILVER W MARCU, DLACZEGO JA O TYM NIE WIEDZIAŁAM. AAAA XD znaczy się byłam przekonana, że będzie to dopiero w maju, albo później. ;p
  Cassandra Clare... co za dużo to niezdrowo. :)
  Interesująco brzmi przy Kim Holden. Muszę w końcu coś przeczytać tej autorki. xd
  "Królestwo kanciarzy" tuż tuż, a ja jeszcze nie znam tej historii. :]
  "Zły Romeo" również dodany na goodreads to read. :D

  Jools and her books ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli dobrze wybrałam :D
   Okładka też strasznie mi się podoba, ale za książkę podzieuję :D
   Mam to samo xD Hahahahaha no widzisz, wystarczy zajrzeć do mnie :D A ja tam przeczytam wszystko od niej :)
   Ściskam :*

   Usuń
 12. Bardzo dużo pozycji mnie zainteresowało. Z pewnością kupię kontynuację "Szóstki wron" i "Mitologię Nordycką". I jeszcze mój kochany Sanderson <3 Brown jest jedną z moich ulubionych pisarek, więc z niecierpliwością czekam na jej książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sandersona lubimy :D
   Ja chyba muszę wreszcie zainwestować w jakąś jej książkę.

   Usuń
 13. Premierę "Slade House" przesuwają już od pół roku, jak nie dłużej :/
  Oczywiście czekam na wszystkie Sandersony, a poza z pewnością przeczytam "Królestwo kanciarzy", "O wiele więcej", "Powstanie", "Zakazane życzenie" i "Cesarz ośmiu wysp".
  Trochę mniej, ale też interesują mnie "Strażak" i "Mitologia nordycka" - aczkolwiek z ich przeczytaniem nie będę się śpieszyć.
  Łącznie 11 książek ;) Genialnie. Idę płakać...
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, to nawet nie wiedziałam ;/
   Strasznie mnie rozbawiło sformułowanie:"wszystkie Sandersony" xD
   xDDDD Nie łam się! W końcu niedługo dzień kobiet :D

   Usuń
 14. "Turkusowe fale" i "Inwigilacja" muszę być moje! "Powstanie" też chętnie zobaczyłabym na swojej półce ;) Jest z czego wybierać.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie wiedziałem, że będą wznawiać "Turkusowe szale". Bardzo dobrze, bo książka słabo dostępna a mam w zamiarze przeczytać. :)
  Joe Hilla sprawdzę na pewno. Gaiman i Sanderson to oczywista oczywistość. Mitchell i Nesbo też wpadną. Sporo tego w marcu. :) Ale to nie wszystko, co mnie jeszcze interesuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo się cieszę, skoro Cię interesuje :)
   Masz jeszcze miejsce w domu? xD

   Usuń
 16. Ile cudowności!!! :)
  "Zakazane życzenie" - przepiękna okładka!!! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, choć ja wolę okładki w trochę innym stylu :)

   Usuń
 17. Nie mogę się doczekać, aż przeczytam 3 książki Rowling, Ostatnią Więź oraz Grom i Szkwał. Teraz tylko czekać, aż zostaną wydane <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że dopadniesz je jak najszybciej :D

   Usuń
 18. Pozostaje mi:
  1. Zamknąć się w domu.
  2. Wyłączyć z sieci.
  3. Błagać męża, żeby odciął mi dostęp do wszystkich pieniędzy.
  4. Wyłączyć telefon, bo przecież przyjaciółka zawsze mnie poratuje w potrzebie.

  Strasznie tego dużo!

  OdpowiedzUsuń
 19. Aaa! Jak tego wszystkiego dużo w marcu, czekam i czekam i nareszcie Silver ♥ Ale ta okładka mogłaby być, jak oryginalna xD, trudno i tak przeczytam. ♥♥ I "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", jeju chcę to hihi <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też czekam na Silver, nawet mam już zamówione :D Też cierpię, że zmienili to srebrne cudo :<

   Usuń
 20. Z przedstawionych tutaj książek najbardziej czekam na "Zakazane życzenie" i Silver. Oprócz tego nie mogę się doczekać książki "Zapach domów innych ludzi".

  OdpowiedzUsuń
 21. jest kilka fajnych książek, które zdecydowanie się do mnie uśmiechają. Szkoda tylko, że moj portfel nie jest do tego tak optymistycznie nastawiony.
  Pozdrawiam,
  www.zaczytanawiedzma.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki się do Ciebie uśmiechają? :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 22. Tak mnie cieszy fakt, że kilka z tych książek już mam zamówione <3 :D

  OdpowiedzUsuń
 23. Zakazane życzenie ma prześliczną okładkę, a do tego taki fajny opis! <3 Czuję że musze to przeczytać, bo jeszcze w dodatku mi się z Aladynem Disneya kojarzy! xD
  no i oczywiście książki Rowling - to to juz wgl muszę mieć! <3
  Reszta książek jakoś mnie nie zainteresowała. :D
  Pozdrowionka! ;)
  http://recenzjeklaudii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie jakoś kompletnie nie intryguje ta książka. Haha są ślicznie wydane :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 24. Czemu Silver nie wydają w tej pięknej, srebrnej wersji, czemu ;-;
  Oficjalnie ogłaszam bankructwo. Przez dwa miesiące nie pojawiało się za dużo ciekawych książek, a tu nagle BACH wydawnictwa walnęły nas w twarz takimi cudeńkami.
  Mam nadzieję, że książeczki z Harry'ego Pottera będą sprzedawali w pakiecie, może będzie ciut taniej. Ale ich okładki- cudo. <3 <3
  Pozdrawiam!
  http://sunny-snowflake.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się zastanawiam :<
   Hahahaha xD Widzisz, mogłaś sobie ciułać kasę w tym czasie :D
   I tak o dziwo są dość tanie :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Też się nad tym zastanawiam :<
   Widzisz, mogłaś ciułać kasę w tym czasie xD
   I tak są dość tanie, ale może... :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 25. Ile super książek! Nie mam na to czasu, ale Fatalna lista to coś to na pewno przeczytam :) Na pewno jeszcze tu zajrzę, żeby w razie czego jeszcze coś do tej listy dodać :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też zastanawiam się nad tą ksiązką :)

   Usuń
 26. Nie starczy mi pieniędzy na wszystkie te świetne książki... Ale jest takich kilka, które muszę w końcu mieć. No, bo w końcu trzeba przeczytać te dodatki do Harrego Pottera, które były nie do zdobycia.
  Buziaki :*
  Fantastic books

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha witaj w klubie :D Zgadzam się :)
   Buziaki :*

   Usuń
 27. Hej! Ja właśnie co wczoraj złożyłam zamówienie na książki, więc wyczerpałam swój limit tego dobra! :p
  Ja widzę, że Pan Mróz w końcu wydał coś, co ja będę mogła przeczytać :) "Turkusowe szale" jak najbardziej dla mnie :)
  Te Baśnie J.K. Rowling ... ciekawa jestem jak wyglądają w środku, pewnie są zachwycające :o
  Kryminałów nie czytam, a sporo ich tu. dla mnie te 2 byłoby super ;)
  Pozdrawiam
  Marta z
  na-planecie-malego-ksiecia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Turkusowe szale mają śliczną okładkę :)
   Na pewno! W końcu wydało je Media Rodzina!
   Pozdrawiam ciepło :)

   Usuń
 28. Dużo z nich chętnie przeczytam i już się nie mogę doczekać :) Cieszę się, że trafiłam na Twojego bo wrzucasz smaczki jakich czasami poszukuję i nie zawsze z sukcesem :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę w takim razie, że pomogłam :D

   Usuń
 29. O, zobaczyłam książkę, której nie miałam na swojej liście, a zdecydowanie powinna się tam znaleźć - Helisa mnie zaintrygowała! ;) A tak poza tym, to wiadomo - cuda od SQN, Królestwo kanciarzy i parę innych tytułów. ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będziesz miała okazję je przeczytać jak najszybciej :D

   Usuń
 30. Na początku chciałam Ci na początku wypisać te książki, o których nie słyszałam, a do której mnie przekonałaś, ale jest ich po prostu zbyt dużo :D O większości pewnie (niestety :") )zapomnę, zanim pojawią się w bibliotece, ale zdecydowanie znalazłam kilka pozycji praktycznie stworzonych dla mnie <3 To "Zakazane życzenie" brzmi najciekawiej (i ma chyba najładniejszą/jedną z najładniejszych okładek, co z takiej ogromnej listy to spore osiągnięcie :D) ^^
  Pozdrawiam (i zapraszam, oddaję wszystkie szczere komentarze ^^)
  Czytam, piszę, recenzuję, polecam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha no tak xD Mnie jakoś nie bawi ani okładka tej książki, ani historia ;/
   Pozdrawiam!

   Usuń
 31. Nie miałam pojęcia, że aż tyle świetnych książek się szykuje!
  Najbardziej chyba czekam na "Fatalna lista", "Strażnicy światła" i "Zakazane życzenie", bo ta ksiązka wygląda na co najmniej dziwną, więc tym bardziej chcę ją przeczytać XD Coś czuję, że "Baśnie Barda Beadle'a" skradną moje serce... a Remigiusz Mróz ostatnio atakuje mnie z każdej strony, więc wypadałoby przeczytać coś jego autorstwa :D
  Pozdrawiam! http://bookwormss-world.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strażnicy światła mają fantastyczną okładkę <3
   Mam to samo xD
   Pozdrawiam ciepło :D

   Usuń
 32. Najbardziej intryguje mnie "O wiele więcej", więc myślę, że najbardziej będę polować na ten tytuł. :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Kurczaczki. Ile tego! Chciałam wymieniać po kolei wszystko, na co czekam ale... musiałabym przepisać większość. Jednakże. Nowa książka Nesbo <3 Zakazane życzenie i te wszystkie książki z uniwersum HP. Ja jeszcze czekam na Gniew i świt (jeśli wspominałaś to mi umknęło). Zapowiada się kolejny książkobojny miesiąc

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nesbo ma genialną okłądkę :D
   Hmmm chyba tego nie wzięłam pod uwagę ;/
   Pozdrawiam!

   Usuń
 34. Na pewno sięgnę po wszystkie Potterówki, pomimo, że już je czytałam, Zakazane życzenie mam już na swojej półce, a Fatalna lista i kilka innych tytułów wpadło mi w oko. Więc nie pozostaje mi nic innego jak Ci podziękować za dodanie masy tytułów do mojej wiecznej listy ^_^
  Pozdrawiam,
  www.favouread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz będziesz je miała w pięknym wydaniu :)
   Bardzo się cieszę, że pomogłam :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 35. ja czekam na Helisa, Turkusowe szale, a najbardziej na Inwigilacje i Pragnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Jak to się stało, że jest już prawie marzec? :( Pamiętam, jak pisałam o styczniowych zapowiedziach, a tu już przeleciały dwa miesiące. No i znów mam problem: miałam skupić się na moim stosie nieprzeczytanych książek, a do tego ostatnio zaopatrzyłam się w laptop, więc portfel też poważnie ucierpiał... A tu takie rzeczy? Nie miałam pojęcia, że tyle perełek wychodzi w marcu. Jak teraz na to patrzę, to połowę z nich chciałabym mieć XD Chyba będę musiała obejść się smakiem...

  Cieplutkie pozdrowienia!
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń
 37. Koniecznie muszę sięgnąć po "Turkusowe Szale", skoro już wznawiają wydanie. I do tego "Inwigilacja"!!! Zamawiam jak tylko pojawi się przedpremierowo!
  "Zakazane życzenie" ma cudowną okładkę, ale po pierwszych recenzjach widzę, że treść też jest niczego sobie. Koniecznie muszę przeczytać! A po "Mechanicznego" niedługo mam zamiar sięgnąć, więc jak mi się spodoba, to na pewno przeczytam też "Powstanie".
  I do tego "Silver", tylko szkoda, że nie w oryginalnej okładce...
  Ach, za dużo tych dobrych książek xD Ale fajnie, że zrobiłaś post, w którym jest tak dużo zapowiedzi, a nie tylko pięć tytułów :)

  OdpowiedzUsuń
 38. Ja najbardziej czekam na "O wiele więcej" Kim Holden oraz "Królestwo Kanciarzy" Leigh Bardugo! Do tego czekam jeszcze na "Gniew i Świt" Renee Ahdieh, którego premiera planowana jest na 1 marca jak dobrze pamiętam. To będzie dobry miesiąc!

  Justyna z BOOKZALEŻNIENIE

  OdpowiedzUsuń
 39. Premiera nowej Kim Holden zbliża się wielkimi krokami :) "Zakazane życzenie" już czytałam i to cudiwna historia :)

  goszaczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 40. Mnie nie podoba się zupełnie nic. :3
  Chyba jestem wyjątkiem ;)

  OdpowiedzUsuń

Obserwuj przez e-mail