"Dark Elements: Ognisty pocałunek" - Jennifer L. Armentrout - kolejny raz ryczę przez książkę

Dark Elements 27 lutego
Słaba okładka, pretensjonalny tytuł i ściśle sklejone ze sobą strony, które utrudniają czytanie. Jednak treść wynagradza wszystko. 
Nie sądziłam, że historia o półgargulcu i półdemonie tak mnie wciągnie, kilkukrotnie przeżuje i wypluje na twardy beton rzeczywistości z prędkością światła. Aktualnie jestem w ogromnej rozsypce i nie wiem, czy szybko się pozbieram.

W chwili, w której cię odnalazłem, zgubiłem siebie.

"Każdy jej strach" - Peter Swanson

kryminał 24 lutego
Co mają ze sobą wspólnego Ted Bundy, Jeffrey Dahmner i Andriej Czikatiło?
Oczywiście - są seryjnymi mordercami. Jednak każdy z nich działał w pojedynkę i z powodów osobistych. Jednak co w przypadku, gdy w serię morderstw ktoś wciąga was za pomocą manipulacji?


Tych książek nie lubimy... - 16 blogerów o najgorszych powieściach, jakie w życiu przeczytali

inne 22 lutego
Dziś wyjątkowy wpis. Każdy z 16 blogerów opowie wam o najgorszej książce, jaką w życiu przeczytał. Przestrzegamy przed tymi "perełkami", abyście i wy nie musieli tracić na nie swego cennego czasu. Oczywiście jeżeli komuś z was dana książka się podobała, to nie bierzcie poszczególnych wypowiedzi do siebie. O gustach się nie dyskutuje. W teorii, bo w praktyce zazwyczaj toczą się o nie wojny, ale nie po to ten wpis! :D
Zapraszam!

Zapowiedzi na marzec 2017 - 38 premier niezwykłych książek

zapowiedzi 19 lutego
Witajcie w ten piękny i jakże cieplutki dzień! Mam nadzieję, że u was pogoda również dopisuje 😁.
Normalnie nie robię zapowiedzi, bo możecie je znaleźć na innych blogach, lecz marzec obfituje w takie cudeńka, że postanowiłam je wam zaprezentować. Będzie ich naprawdę sporo! Osobiście "na już" chcę mieć 5 pozycji, co nieczęsto się zdarza :).

"Pierwszy grób po prawej" - Darynda Jones - przez tę kostuchę prawie umarłam... ze śmiechu!

Charley Davidson 16 lutego
Dziś przychodzę do was z recenzją niesamowitej, porywającej, oryginalnej i okrutnie zabawnej książki, jaką jest pierwszy tom cyklu opowiadającego o Charley Davidson, niezwykłej kobiecie, która zawodowo jest detektywem, zaś prywatnie... kostuchą.

Od razu mogę wam powiedzieć, że oszalałam na punkcie tej historii!

"Nefilim" - Thomas E. Sniegoski - chciałam gniota? No to mam.

anioły 15 lutego
Ostatnio w moje ręce wpadły dwie fantastyczne powieści o aniołach, więc postanowiłam pójść za ciosem i wziąć się za pierwszy tom tetralogii "Upadli" autorstwa Thomasa E. Sniegoskiego. Do tej serii zachęciły mnie naprawdę ładne okładki, motyw Stróżów i oczywiście wielki sukces wydawniczy, jaki ten cykl odniósł w Stanach i wiecie co?

To nie będzie pochlebna recenzja. Zdjęcie poniżej wspaniale wyraża mój stosunek do tej książki."Nieuniknione" - Amy A. Bartol

Amy A. Bartol 12 lutego
Książkę tę polecono mi na jednej z książkowych grup na facebooku. Nie byłam do niej przekonana, choć o premierze słyszałam. Stwierdziłam jednak, że raz kozie śmierć i zamówiłam ją sobie. Pojęcia zielonego nie miałam, że to książka o... aniołach.
Przeczytałam i zakochałam się!

Pierwsza rada: BROŃ BOŻE NIE CZYTAJCIE OPISU FABUŁY NA OKŁADCE. Zawiera ogrom spoilerów, a w tym główny wątek, który krystalizuje się dopiero gdzieś na 200 stronie powieści. To samo dotyczy fragmentu na jednym ze skrzydełek książki.

" Alcatraz kontra Bibliotekarze: Piasek Raszida" - Brandon Sanderson [PRZEDPREMIEROWA RECENZJA]

Alcatraz kontra Bibliotekarze 10 lutego
Amerykański pisarz, znany na całym świecie m.in. z "Drogi królów", czy "Z mgły zrodzonego". Dwukrotny laureat prestiżowej Nagrody Hugo. Brandon Sanderson. Tym razem postanowił odpocząć od harówki przy high fantasy i stworzyć zupełnie nową serię dla... młodszych czytelników. 

Oczywiście nie mogłam sobie odmówić przyjemności przeczytania jakiegokolwiek dzieła tego autora i dziś przedstawię wam kilka swoich przemyśleń na temat pierwszej części serii "Alcatraz kontra Bibliotekarze", mimo że do premiery pozostało jeszcze pięć dni.

"Angelfall - Opowieść Penryn o końcu świata" - Susan Ee

Angelfall 07 lutego

Od najmłodszych lat każdy człowiek prosi swego Stróża, aby nad nim czuwał. Anioły zawsze jawiły się, jako istoty zaufane, czułe i które ochronią nas przed złem. Wszystko zmienia się w momencie, gdy to właśnie one są przyczyną upadku ludzkości. Bezwzględne, nieludzkie, niosące za sobą śmierć, głód i ból. Ziemia jest kompletnie zniszczona, a ludzkie niedobitki za wszelką cenę próbują ratować własne życie. Wśród nich Penryn. Zmuszona wyruszyć w pościg za swoją ukochaną siostrą, która została porwana przez te piękne i przerażające jednocześnie istoty. By ocalić życie okaleczonej Paige, główna bohaterka musi zawrzeć pakt z wrogiem. Jednak czy choć w minimalnym stopniu może ufać Aniołowi?

Kto nas ustrzeże przed stróżami?


Która księgarnia internetowa jest najtańsza?

inne 05 lutego
Gdzie kupować książki? Jest wiele opcji. Księgarnie internetowe, stacjonarne, sklepy należące do wydawnictw, markety, antykwariaty, kioski, czy allegro. Wiele osób odkupuje także książki od osób prywatnych na wszelkiego rodzaju portalach.

Dziś spróbuję odpowiedzieć na pytanie, która księgarnia internetowa oferuje (na chwilę obecną) najniższe ceny. By to ocenić, sprawdzę koszt pięciu wybranych książek.


"Ofiara bez twarzy" Stefan Ahnhem

polecam 03 lutego
Stefan Ahnhem. Czy kiedykolwiek słyszeliście o tym człowieku? Jeżeli nie, trochę wam pomogę. Od dwudziestu lat pracuje jako scenarzysta filmowy i telewizyjny. Autor scenariuszy do najgłośniejszych szwedzkich seriali kryminalnych. Nadal nic? A o Kurcie Wallanderze słyszeliście? 

Ahnhem tym razem postawił na coś innego, świeżego, zupełnie nowego dla siebie. Napisał thriller i właśnie dziś przedstawię wam ten fenomenalny debiut.

Recenzja, jak zwykle, bez spoilerów.


Obserwuj przez e-mail