Making of blogowania #1 - zdjęcia

inne 27 grudnia
Postanowiłam wam pokazać mojego bloga trochę od zaplecza i dziś na tapetę weźmiemy zdjęcia.
Nie da się ukryć, że fotografie są niesamowicie ważnym elementem recenzji czy też innego posta. Często to właśnie one przyciągają nas do konkretnego wpisu i decydują o tym, czy danego bloga będziemy odwiedzać częściej. 

Dziś przedstawię wam kilka przykładów fotografii "przed" i "po" tym, jak trafiły do programu obróbki zdjęć. Oczywiście wszystkie przerabiam sama :).

"Mechaniczny anioł" - Cassandra Clare

cassandra clare 26 grudnia
Jak tam wasze święta? Znaleźliście jakieś książki pod choinką? :)
Ja tak! Pokażę wam je już na koniec miesiąca :D

Dziś (wreszcie) opowiem wam trochę o pierwszym tomie Diabelskich maszyn, oczywiście bez żadnych spoilerów do Darów anioła :)

Mój "Top 3" męskich bohaterów książkowych

inne 21 grudnia
Na pewno wiecie już, że jestem przeciwniczką wszelakich tagów. Ogólnie to fajna sprawa, tyle że na blogach jest ich po prostu za dużo i często są zrobione "na odwal". Aczkolwiek widuję takie naprawdę porządnie wykonane, które czyta się z przyjemnością.
Stwierdziłam, że zrobię swój własny. Jednak kiedy kilka zaprzyjaźnionych blogerek się o tym dowiedziało, usłyszałam ostrzeżenie,iż nie ma on wyglądać tak, że każdą odpowiedzią będzie Jace.

No cóż, próbowałam, ale nie wyszło.
Pomysł tagu na razie odstawiłam i dziś zapraszam was na top moich ulubionych męskich bohaterów książkowych :D!

UWAGA: Jeżeli jesteś osobnikiem płci powszechnie uważanej za brzydszą, to wchodzisz tu na własną odpowiedzialność. Czytanie tego posta może grozić ciężkim kalectwem psychicznym.

"Wschodzący księżyc" - Keri Arthur

fantastyka 17 grudnia
Dziś o książce, której polecać wam nie będę, choć czytało się przyjemnie. To powieść z rodzaju tych, których za miesiąc nie będzie się pamiętać...

No i uwaga! Dziś spróbuję naprawdę krótko.
Oby się udało.


"Silver - Druga księga snów" - Kerstin Gier [BEZ SPOILERÓW]

Kerstin Gier 15 grudnia
No cóż, w grudniu miałam nie czytać, no i raczej nie czytam, ale gdy dostałam tę piękną książkę, po prostu nie mogłam się powstrzymać! 
Oczywiście obędzie się bez spoilerów - jak zwykle.

Pierwsza część podobała mi się okrutnie, więc wobec kontynuacji miałam wielkie oczekiwania. Czy Druga księga snów je spełniła?

O konkursach książkowych słów kilka

inne 12 grudnia
Kiedy publikuję wpisy z podsumowaniami miesiąca i nowymi zdobyczami, niektórzy z was dziwią się, że wygrywam tak wiele książek, więc postanowiłam, że podzielę się z wami swoimi przemyśleniami odnośnie konkursów, w których zdobyć można najróżniejsze powieści czy poradniki.

Na zdjęciu kilka z moich zdobyczy konkursowych :)

Oprawa twarda, miękka, a może wydanie kieszonkowe?

inne 09 grudnia
Pewnie każdy z nas zastanawiał się kiedyś, jakie wydanie książki wybrać. Czy to najbardziej popularne - w miękkiej oprawie, czy może dorzucić trochę grosza i zainwestować w twardą okładkę. Chociaż te zajmują dużo miejsca, więc może pocket albo w ogóle zakupić czytnik i nie bawić się w kupowanie i zbieranie tradycyjnych książek?

Ja preferuję te w twardych oprawach, chociaż gdy widzę fantastyczną powieść, to nic mnie nie obchodzi jak została wydana, ona musi być moja!

źródło

"Silver" - Kerstin Gier - jednym słowem: szał

Kerstin Gier 06 grudnia
Wierzycie w sny prorocze? A może każdego ranka tłumaczycie sobie znaczenie swoich własnych? Dosłownie, a może na odwrót? Co jeśli pewnego dnia, przydarzy wam się sen tak realistyczny i tak świadomy, że zapamiętacie każdy jego szczegół, w dodatku okaże się, że kilka innych osób śniło dokładnie o tym samym?

Do tej książki podchodziłam z lekką nutką sceptycyzmu, ponieważ motywy oniryczne nie są moimi ulubionymi, w dodatku opis fabuły za bardzo mnie nie zaintrygował. Jednak skusiły mnie bardzo pochlebne recenzje i co? Absolutnie nie żałuję, bo kompletnie odleciałam!


Podsumowanie listopada + book haul i takie tam

book haul 01 grudnia
Boże, mamy grudzień! <3
Ja tam się jaram, od dwóch tygodni czuję klimat świąt. Mam tylko nadzieję, że nie przestanę tydzień przed wigilią. Była kupa śniegu, ale niestety trochę się roztopiło i tylko gdzieniegdzie leży odrobinka białego pierza. Chyba jednak zdjęcie nowego stosiku na zimowym tle odpada. 

Dobra, zapraszam was na podsumowanie zeszłego miesiąca, czyli statystyki, nowe nabytki, przeczytane książki, wygrane konkursy i tak dalej :).


Obserwuj przez e-mail